Jack Dorsey ogłosił, że odchodzi z Twittera. Podał trzy powody

Jack Dorsey, twórca i wieloletni prezes Twittera ustąpił ze stanowiska. W jego miejsce powołano już następcę. W oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze Dorsey wymienił trzy powody swojej decyzji.

"Po 16 latach pracy w Twitterze, w różnych rolach, zdecydowałem, że w końcu czas odejść" - napisał Jack Dorsey. W mailu, który został opublikowany na Twitterze i rozesłany do wszystkich pracowników firmy, wyjaśnia powody rezygnacji.

Elon Musk Elon Musk sprzedał akcje Tesli za ponad 5 mld dolarów. Bo tak chciał Twitter

Jack Dorsey odchodzi z Twittera

Pierwszy to znalezienie odpowiedniego kandydata na nowego prezesa technologicznego przedsiębiorstwa. Zostanie nim Parag Agrawal, który "głęboko rozumie firmę i jej potrzeby". Jack Dorsey wyjaśnił, że ma do niego bardzo duże zaufanie. Drugim powodem jest Bret Taylor, nowy przewodniczący rady nadzorczej, który "rozumie przedsiębiorczość, podejmowanie ryzyka, firmy o olbrzymiej skali, technologię i produkt, a w dodatku jest inżynierem".

Trzecim powodem, wymienionym przez Jacka Dorsey'a są pracownicy Twittera. "Każdy z was ma potencjał, by zmienić tę firmę na lepsze" - tłumaczy w komunikacie.

Twórca Twittera wyjaśnił również, dlaczego nie zajmie innego stanowiska w spółce, której akcje notowane są na giełdzie w USA. "Wierzę, że naprawdę ważne jest, aby zapewnić Paragowi przestrzeń, której potrzebuje do kierowania. Wierzę, że bardzo ważne jest, aby firma mogła funkcjonować samodzielnie i być wolna od wpływu lub kierownictwa jej założyciela" - czytamy.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Donald Trump otwiera własny serwis społecznościowy Twitter passé? Trump stawia na "Prawdę". Otwiera własną platformę

Jaki majątek posiada Jack Dorsey?

Jack Dorsey stworzył Twittera w 2006 r., a dwa lata później ustąpił z funkcji prezesa firmy. Następnie wrócił na to stanowisko w 2015 r. Z opublikowanego oświadczenia wynika, że założyciel tego popularnego serwisu społecznościowego opuści firmę w maju 2022 r.

Dorsey zarządza obecnie nie tylko Twitterem, ale też firmą Square, która zajmuje się cyfrowymi płatnościami. Według najnowszego rankingu miliarderów Bloomberga twórca serwisu społecznościowego zajmuje obecnie (stan na 29 listopada 2021 r.) 174. miejsce z majątkiem szacowanym na 12,3 mld dolarów.

Zobacz wideo Jak nie dać sobie ukraść konta na Twitterze i Facebooku? Poradnik dla polityków PiS (i nie tylko) [TOPtech]
Więcej o: