Novak Djoković właścicielem 80 procent akcji firmy pracującej nad lekiem na COVID-19

Słynny serbski tenisista Novak Djoković jest właścicielem 80 procent akcji w duńskiej firmie biotechnologicznej QuantBioRes, która zajmuje się m.in. opracowaniem leku na COVID-19.
Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

O sprawie poinformował dyrektor generalny firmy QuantBioRes, Ivan Loncarevic. Jak przekazał, lider światowego rankingu tenisistów głównym udziałowcem został w czerwcu 2020 roku. Nie zdradził jednak kwoty, jaką Serb zainwestował w firmę.

Novak Djoković głównym udziałowcem w firmie pracującej nad lekiem na COVID-19

Według Loncarevica QuantBioRes zatrudnia nieco ponad 10 naukowców pracujących w Danii, Australii i Słowenii, którzy obecnie zajmują się opracowaniem skutecznego leku na COVID-19, który jednak nie będzie szczepionką.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Lek ma bazować na peptydach, naturalnych związkach chemicznych, które powstrzymywać będą koronawirusa przed infekowaniem komórek ludzkich. Firma planuje, że latem w Wielkiej Brytanii rozpocznie badania kliniczne.

Reuters zwrócił się do rzecznika Djokovica z prośbą o komentarz, ale ten nie odpowiedział.

Djoković deportowany z Australii i nie weźmie udziału w Australian Open

Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych tenisistów w historii był przez kilkanaście dni bohaterem zamieszania w związku z anulowaniem jego wizy do Australii jako osoby niezaszczepionej przeciw COVID-19. Ostatecznie po decyzji australijskiego sądu najwyższego w niedzielę został deportowany, co uniemożliwiło mu występ w trwającym w Melbourne pierwszym w tym roku turnieju Wielkiego Szlema.(PAP)

>>>Zobacz też: Szkodliwi celebryci w erze koronawirusa. Djokovic ma problem nie tylko z koronawirusem. Jest przeciwnikiem interwencji chirurgicznych i leków

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl 

Więcej o: