Ulga dla klasy średniej a umowa zlecenie. Premier ogłosił nowe zasady

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozszerzenie ulgi dla klasy średniej. Jej "rozciągnięcie" obejmie nie tylko emerytów i rencistów, nauczycieli akademickich, rodziców samotnie wychowujących dzieci, ale także "wszystkich zleceniobiorców".
Zobacz wideo Zadyszka Polskiego Ładu. Komentuje wiceminister Soboń

W piątek 21 stycznia odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Poza poruszeniem tematu gwałtownego wzrostu liczby zakażeń na koronawirusa szef rządu odniósł się także do kwestii Polskiego Ładu

Konferencja premiera. Premier Morawiecki wypowiedział się na temat Polskiego Ładu

- Nie przymykamy też oczu na jakiekolwiek potknięcia, nakazałem Ministerstwu Finansów pracę w trybie natychmiastowym, od początku roku te prace się toczą. Już wyrównano np. wynagrodzenia dla mundurówek, już wyrównywane są zmiany, które wynikały z innego naliczenia wynagrodzeń przez niektóre samorządy dla nauczycieli - powiedział premier, przyznając, że podczas wprowadzania zmian podatkowych doszło do "nieprawidłowości". Równocześnie Morawiecki zapowiedział, że rząd rozszerzy ulgę dla klasy średniej.

Więcej na temat Polskiego Ładu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polski Ład. Ulga dla klasy średniej a umowa zlecenie

"Rozciągnięcie" ulgi dla klasy średniej obejmie nie tylko emerytów i rencistów, nauczycieli akademickich, rodziców samotnie wychowujących dzieci, ale także "wszystkich zleceniobiorców".

- Do pensji 12,8 tys. zł brutto nie będzie żadnej straty, będzie zysk albo neutralność tego systemu - zapewnił premier. Jak podkreślił, jeżeli ktokolwiek na koniec 2022 roku zauważy pogorszenie się dochodów, będzie mógł rozliczyć się według dochodów osiąganych w roku ubiegłym.

Na koniec premier podziękował za wskazanie propozycji zmian w programie prezydentowi Andrzejowi Dudzie, organizacjom użytku publicznego i dziennikarzom.

Więcej o: