Cieszyn. Intermarche obok przystanku autobusowego ogłosiło się "dworcem". Co z zakazem handlu?

Na cieszyńskim Intermarche, które znajduje się w pobliżu przystanku autobusowego, pojawiła się informacja, jakoby placówka została "dworcem". Czy taki ruch wpłynie jakoś na funkcjonowanie sklepu w niedziele niehandlowe?
Zobacz wideo Nadchodzi zaostrzenie zakazu handlu. Jak uderzy to w pracowników tego sektora?

Wraz z początkiem lutego w życie weszła nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Przepisy zostały uszczelnione tak, by na podstawie tak zwanej przesłanki pocztowej, mogły pozostawać otwarte tylko te placówki, które z działalności pocztowej osiągają co najmniej 40 proc. miesięcznego przychodu. Okazuje się jednak, że przedsiębiorcy szukają kolejnych sposobów, na ominięcie przepisów.

Cieszyn. Intermarche ogłosiło się "dworcem". W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy

"Wyborcza" opisuje przypadek Intermarche w Cieszynie (woj. śląskie), który został ogłoszony dworcem autobusowym. Zgodnie z ustawą sklepy na dworcach i lotniskach mogą przyjmować swoich klientów także w niedziele. Tymczasem, jak podaje Polsat News, cieszyńska placówka znajduje się przy przystanku autobusowym, z którego odjeżdża jedna, całotygodniowa, linia komunikacji miejskiej.

I tak na wiacie przystankowej pojawiła się informacja, że przy sklepie znajduje się "dworzec autobusowy". Przy wejściu do marketu również widzimy podobną informację. Do tego hol wejściowy sklepu miał stać się "poczekalnią".

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy Cieszyńskie Intermarche pozostanie otwarte we wszystkie niedziele?

Dziennik skontaktował się z biurem prasowym Intermarche, czy cieszyńska placówka pozostanie otwarta także w niedziele niehandlowe. Jak na razie w wykazie godzin otwarcia sklepu znajduje się informacja wyłącznie o niedzielach handlowych. Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektorka ds. komunikacji i informacji, zapowiedziała wyjaśnienie sprawy. Rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Cieszyn Katarzyna Koczwara podkreśla natomiast, że w pobliżu sklepu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, a w sprawie "dworca" nikt się jak na razie nie kontaktował.

Więcej o: