Sebastian Kulczyk pozbywa się autostrady A2. Transakcja warta miliardy złotych

Sebastian Kulczyk traci zainteresowanie autostradą A2. Rozpoczął właśnie proces sprzedaży udziałów w autostradowych spółkach w Wielkopolsce. To element strategii zmiany portfela Kulczyk Investments. Środki z transakcji mają zostać przeznaczone na inwestycje w spółki technologiczne.

Cantor Fitzgerald Europe, bank inwestycyjny, rozesłał przed paroma dniami ofertę dotyczącą sprzedaży udziałów Sebastiana Kulczyka w autostradowych spółkach w Wielkopolsce - donosi "Puls Biznesu".

Zobacz wideo Odcinkowy pomiar prędkości - skuteczna broń w walce z kierowcami, którzy przekraczają prędkość

Sebastian Kulczyk traci zainteresowanie autostradą A2

Sebastian Kulczyk pozbywa się 100 proc. udziałów, które należą do Kulczyk Investments One. Chodzi o spółki Autostrada Wielkopolska oraz Autostrada Wielkopolska II, a także Autostrada Eksploatacje. Informacje potwierdził członek zarządu KI. 

Potwierdzam, że w związku z zainteresowaniem międzynarodowych inwestorów finansowych właściciel Kulczyk Investments przystąpił do tzw. przeglądu opcji strategicznych. 

- powiedział Jarosław Sroka. 

Więcej informacji z kraju na przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

KI One ma 24 proc. akcji w AW (większy 40 proc. pakiet posiada francuski fundusz Meridiam), 40 proc. w AW II oraz 43 proc. w AE. Koncesje są ważne do 2037 roku. Wartość transakcji szacuje się na 4 mld złotych. 

Kulczyk inwestuje w technologię 

Jak podaje "Puls Biznesu" sprzedaż udziałów w spółkach autostradowych kończy trwający niemal 30 lat proces budowy wartości i jest początkiem realizacji międzynarodowej strategii rozwoju grupy KI.

- Sebastian Kulczyk już sześć lat temu zapowiedział stopniową przebudowę portfela - mówił Jarosław Sroka. Niedawno Kulczyk pozbył się udziałów w Serinus Energy. Strategicznie wycofuje się z rynków regulowanych. Planuje zbudować międzynarodową spółką, inwestując głównie w spółki technologiczne. Kulczyk Investments ma udziały m.in. w spółkach BaseLinker i Ciech. 

Więcej o: