Stopy procentowe rosną. Pytamy ekspertkę, czy już zrobiło się niebezpiecznie. O ile wzrosną raty?

W najnowszym odcinku "Studia Biznes" Łukasz Kijek będzie rozmawiał o dwóch najważniejszych w ostatnich dniach tematach. Alicja Defratyka z portalu ciekaweliczby.pl wyjaśni, czy stopy procentowe, które we wtorek znów wzrosły, są już na poziomie groźnym dla portfeli kredytobiorców. Piotr Andrusieczko z Outriders opowie, co widział podczas dziesięciodniowej wizyty na Ukrainie. Czy sąsiad Polski jest gotowy na zbrojny konflikt?
Zobacz wideo "Studio Biznes"

We wtorek Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o kolejnej, piątej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Zdaniem części ekspertów na tym się jednak nie skończy - Czekają nas jeszcze minimum trzy podwyżki, a po zakończeniu cyklu stopy wyniosą 4 proc. - stwierdził ekonomista prof. Marian Noga na antenie TVN24.

Jak decyzja RPP wpłynie na sytuację kredytobiorców? O ile większym obciążeniem dla portfeli są kredyty hipoteczne - w porównaniu z okresem sprzed wprowadzenia większych stóp? Łukasz Kijek w programie "Studio Biznes" porozmawia o tym z Alicją Defratyką z portalu ciekaweliczby.pl. 

Z wyliczeń Biura Informacji Kredytowej wynika, że efekt podwyżek stóp od października 2021 r. do stycznia 2022 r. dla przeciętnego kredytu wyniósł już niemal 300 zł. O ile wzrosną raty uwzględniając lutową podwyżkę? Na to pytanie odpowie ekspertka. Wyjaśni też, jakie wady ma Polski Ład, jak bardzo wzrosnąć mogą ceny w sklepach oraz inflacja

.Stopy procentowe w górę, zdolność kredytowa w dół. Nawet o setki tys. zł

Wojna na Ukrainie? Pytamy o nastroje

Gościem programu będzie też Piotr Andrusieczko z Outriders. W ciągu ostatnich dziesięciu dni przejechał sporą część obwodu ługańskiego i donieckiego, był na froncie, w miejscowościach bliski granicy z Rosją. Jaka jest sytuacja na froncie? Czy maleją szansę na zbrojny konflikt pomiędzy Rosją a Ukrainą? "Im dalej od Donbasu tym zaniepokojenie jest większe" - wyjaśnia Outriders w relacji z wizyty Piotra Andrusieczki na Ukrainie. 

W programie nie zabraknie też wizyty w świecie technologii i sportu. Tomasz Korniejew sprawdzi z kolei, jak na drodze sprawuje się Mercedes E300 coupe. 

Emisja o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl. 

Więcej o: