500 plus - do kiedy składać nowe wnioski, by dostać wyrównanie?

Od początku lutego ZUS przyjmuje wnioski do programu 500 plus na kolejny rok. Aby otrzymać wyrównanie, należy złożyć wniosek w odpowiednim terminie. Podpowiadamy, do kiedy powinno się to zrobić.

W zeszłym roku zdecydowano, że świadczenie nie będzie przyznawane bezterminowo. Każdego roku należy złożyć wniosek ponownie. W lutym rozpoczął się nabór do przyznania świadczeń na kolejny rok. Przypomnijmy, że nowy okres świadczeniowy będzie trwał od 1 czerwca 2022 roku do 31 maja 2023 roku.

Zobacz wideo Tusk: Nikt nikomu nie zabierze 500+

500 plus. Na złożenie wniosku mamy czas do końca czerwca

Wniosek o 500 plus należy złożyć najpóźniej do 30 czerwca 2022. Jeśli zrobimy to w wyznaczonym terminie, ZUS będzie mógł wypłacić wyrównanie za czerwiec.

Jeśli złożymy wniosek dopiero w lipcu, to stracimy wyrównanie za czerwiec. Jednak w dalszym ciągu będziemy otrzymywać świadczenie w kolejnych miesiącach.

Jak złożyć wniosek o wypłatę 500 plus?

Od 2022 roku wszystkie wnioski dotyczące świadczenia mogą być składane jedynie drogą elektroniczną poprzez Platformę PUE ZUS, portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl lub poprzez bankowość elektroniczną. Wszelkimi sprawami związanymi z 500 plus nie zajmują się już gminy, ale ZUS. Pieniądze są obecnie wypłacane jedynie w formie bezgotówkowej, na wskazane przez wnioskodawcę konto bankowe.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Zełenski: Rosja chce opanować wschód i południe kraju. Atak na Odessę

Jeśli ktoś ma problemy z dostępem do Internetu może liczyć na pomoc ZUS oraz placówek Poczty Polskiej.

Osoby, które mają problem z internetem, mogą liczyć na pomoc ZUS i niektórych placówek Poczty Polskiej. Pracownicy pomogą w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE) i wypełnieniu wniosków o świadczenie

- przekazała prezeska ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Więcej o: