Iga Świątek w finale Roland Garros. Za awans dostała grubą premię. Za wygraną będzie jeszcze więcej

Iga Świątek powiększa nie tylko swój dorobek sportowy, ale także majątek. Za wygrane w tenisowych zawodach zgarnia duże premie. Ewentualne zwycięstwo w finale Rolanda Garrosa powiększy jej tegoroczne zarobki o 50 proc. Ile Iga Świątek dostanie za wygranie wielkoszlemowego turnieju?
Zobacz wideo Z Raszyna na tenisowe salony. "Iga Świątek przebiła księcia Józefa Poniatowskiego" [Reportaż]

Iga Świątek na początku kwietnia stała się pierwszą kobiecą rakietą na świecie. Czołowe miejsce w rankingu WTA Świątek zyskała po rezygnacji Ashleigh Barty z zawodowej kariery, ale Polka udowadnia, że zasługuje na miano najlepszej tenisistki na świecie. Wygrała już 34. mecze z rzędu, z czego ostatni to półfinał wielkoszlemowego pucharu Rolanda Garrosa.  We French Open zwyciężyła w 2020 roku i - jak dotąd - to jedyny wygrany turniej wielkoszlemowy w karierze 21-letniej tenisistki. W sobotę o 14.40 stanie przed szansą powtórzenia tego wyczynu, co też znacząco powiększy jej majątek

Ile dostanie Iga Świątek za finał Rolanda Garrosa?

Pula nagród w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa wynosi 43,6 mln euro. Iga Świątek za sam awans do finału ma już zagwarantowane 1,1 mln euro. Ewentualna wygrana podniesie tę kwotę do 2,2 mln euro. To aż 600 tys. euro więcej niż za wygraną z 2020 roku, gdy polska tenisistka zgarnęła 1,6 mln euro. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Od początku 2022 roku Iga Świątek wygrała już pięć turniejów. Tylko w tym roku jej zarobki sięgnęły 3,8 mln euro. Zwycięstwo w Roland Garros podniesie tę kwotę o przeszło 50 proc. To też niemal jedna czwarta tego, co zarobiła w całej zawodowej karierze. Jak podaje portal sportowy24.pl, Iga Świątek jak dotąd zarobiła na kortach 8,7 mln euro. 

Na ten wynik składają się również nagrody z pozostałych, mniejszych, choć wciąż znaczących turniejów, w których startowała Świątek. Najwięcej przyniosły jej wygrane zawody, ale tenisistki otrzymują duże premie także za dotarcie do poszczególnych etapów tenisowych turniejów. Za półfinał w Melbourne (Australian Open) na konto Świątek wpłynęło 673 tys. dolarów. W Dausze za pierwsze miejsce zainkasowała 380 tys. dolarów, W Indian Wells i Miami otrzymała 1,23 mln dolarów. 

Więcej o: