Niemcy. Lufthansa odwołuje kolejne loty przed wakacjami. Odczuje to ponad 250 tys. pasażerów

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa z powodu braku personelu odwołują loty. Wycofanych ma zostać kolejnych 2200 połączeń. Na początku czerwca przewoźnik ogłosił już odwołanie 900 lotów.

"Lufthansa wycofa z systemu kolejne 2200 z łącznie około 80 000 lotów" - poinformował rzecznik Lufthansy cytowany przez "Bild". Odwołanie ponad dwóch tysięcy lotów odczuje ponad 250 000 tys. podróżnych. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Lufthansa zmaga się z brakiem personelu naziemnego 

"Informując pasażerów z odpowiednim wyprzedzeniem, Lufthansa odwołuje loty ze swoich lotnisk we Frankfurcie i Monachium. Dotyczy to zarówno lotów krajowych, jak i przelotów do innych krajów europejskich" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez linie lotnicze. Od początku czerwca Lufthansa odwołała w sumie ponad trzy tysiące lotów.

Pasażerowie mogą się również spodziewać znaczących zmian w rozkładzie lotów, szczególnie do krajów będących do tej pory popularnymi celami wakacyjnych wyjazdów. Podobnie jak wiele innych linii lotniczych w Europie, Lufthansa zmaga się z brakami personelu naziemnego, co jest pokłosiem poważnych cięć kadrowych w okresie pandemii oraz licznych zwolnień z powodu zakażeń koronawirusem.

Elektrownia atomowa Opcja atomowa. Niemcy szukają alternatyw dla rosyjskiego gazu

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Lufthansa spodziewa się rekordowego ruchu pasażerskiego na lotniskach w Europie

W ubiegłym miesiącu szef niemieckich linii lotniczych Carsten Spohr mówił o spodziewanym rekordowym ruchu pasażerskim na europejskich lotniskach po tym, jak w okresie pandemii ruch ten praktycznie ustał. W pierwszym kwartale tego roku liczba pasażerów Lufthansy sięgnęła 13 milionów i była cztery razy wyższa niż w tym samym okresie rok wcześniej. Carsten Spohr wskazał, że linia lotnicza nie jest w stanie sprostać popytowi głównie ze względu na brak personelu.

Niemiecki minister gospodarki i klimatu Robert Habeck pokazuje diagram dotyczący niemieckiego magazynowania gazu podczas konferencji prasowej w Berlinie, Niemcy, 23 czerwca 2022 r.Niemcy ogłosiły drugi stopień alarmowy. "Gaz jest towarem deficytowym"

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: