Awaria sieci T-Mobile. Tysiące użytkowników bez internetu

Od około godz. 13.30 użytkownicy sieci T-Mobile skarżą się na brak dostępu do internetu. Operator w odpowiedzi na zgłoszenia klientów poinformował na Facebooku, że jego technicy pracują nad możliwie najszybszym jej usunięciem awarii.

"Niestety obecnie trwa awaria, nasi technicy pracują nad jak najszybszym jej usunięciem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności" - czytamy w odpowiedziach na skargi klientów w mediach społecznościowych firmy.

Użytkownicy sieci T-Mobile informowali, że awaria dotyczy m.in. Łodzi, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego czy Sieradza. Klienci pytają się operatora w mediach społecznościowych kiedy awaria zostanie usunięta. "Obecnie trwają prace naprawcze, przepraszamy za utrudnienia" - czytamy na Facebooku.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Awaria sieci T-Mobile. Użytkownicy z Łodzi, Warszawy i Krakowa bez dostępu do internetu

W serwisie Downdetector.pl, gdzie zgłaszane są awarie, na jednym z wykresów widzimy, że problemy około godz. 14.30 zgłosiło ponad 5 tys. użytkowników. Najczęściej zgłaszane miejsca to Łódź, Warszawa, Zgierz, Pabianice, Wrocław, Piotrków Trybunalski, Kraków, Tomaszów Mazowiecki i Bełchatów.

Najczęściej zgłoszenia dotyczyły problemów z siecią komórkową (80 proc. zgłoszeń), internetem mobilnym (15 proc.) oraz internetem stacjonarnym (6 proc.).

Użytkownicy sieci T-Mobile bez internetu. Operator: Uszkodzenie światłowodów

Jak poinformowała nas sieć przyczyną awarii jest uszkodzenia światłowodów zapewniających usługi  klientom w Łodzi i okolicach.

"Bardzo serdecznie przepraszamy za niedogodności. Technicy są już na miejscu i robią co w ich mocy, żeby naprawić uszkodzone łącza. Jednocześnie przygotowujemy alternatywne połączenia, żeby problemy potrwały jak najkrócej. Będziemy informować na bieżąco o przebiegu prac" - zakomunikowała sieć T-Mobile.

Zobacz wideo Dlaczego 5G straszy?
Więcej o: