Rosja. Linie lotnicze Aerofłot oferują pasażerom medytację zamiast filmów i muzyki

Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot poinformowały w czwartek, że pasażerowie na pokładzie samolotów nie zobaczą filmów ani nie posłuchają muzyki. Ma to wynikać z "odmowy świadczenia usługi przez zagranicznych dostawców".

Z powodu tego, że samoloty lotnicze linii Aerofłot są produkcji zagranicznej, pasażerowie nie skorzystają z filmów czy muzyki w trakcie lotu. W zamian za to linie oferują swoim pasażerom, aby inaczej spędzili czas - mogą czytać książki, napisać recenzję lotu czy usunąć stare zdjęcia z telefonu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Rosja. Linie lotnicze Aerofłot nie skorzystają z zagranicznych filmów ani muzyki

Rosyjskie linie lotnicze przekazały pasażerom wiadomość za pośrednictwem kanału Telegram. Niedogodności dotyczą samolotów Airbus A320, Airbus A321 oraz Boeing 737. Stanowią one większą część floty przewoźnika, ponieważ Aerofłot posiada 137 maszyn tego typu. Tylko 40 samolotów to starsze modele - informuje portal Meduza. W oświadczeniu przekazano, że "połączenie z systemami rozrywki strumieniowej będzie tymczasowo niedostępne na osobistych gadżetach za pośrednictwem lokalnego połączenia Wi-Fi" - podały rosyjskie linie.

Zapewniono również, że jeszcze przed nowym rokiem problem zostanie rozwiązany. "Odmowa świadczenia tej usługi przez zagranicznych dostawców już wkrótce nie będzie przeszkodą w zwykłym oglądaniu ciekawych filmów i słuchaniu ulubionych utworów podczas lotu. Już pracujemy nad nowym, domowym rozwiązaniem, które z przyjemnością zaprezentujemy Państwu przed Nowym Rokiem!" - napisano.

Linie lotnicze Aerofłot proponują pasażerom, jak mogą spędzić czas podczas lotu

Aerofłot przedstawił też swoim pasażerom inne możliwości spędzenia czasu w trakcie lotu. "Proponujemy spojrzeć na wygodę z drugiej strony. Co powiesz na zrobienie sobie grudniowego cyfrowego detoksu podczas lotu samolotem? Dokończ w końcu czytać książkę z listy lektur na dany rok. Spróbuj medytować. Może tym razem się uda? Podsumuj ten rok, napisz listę życzeń i plan na kolejny rok. Jednocześnie przyda się post w sieci społecznościowej 31 grudnia" - przekazały linie lotnicze. Zaproponowano również, aby pasażerowie w trakcie podróży zrobili porządek w telefonach, usunęli zbędne zdjęcia czy napisali recenzję lotu. "Sugestie dotyczące obsługi i podziękowania dla personelu pokładowego - w dzienniku pokładowym znajduje się strona na Twoją opinię. Czytamy wszystko" - zapewnił Aerofłot.

Więcej o: