Co wiemy o nowym miejscu pracy Jacka Kurskiego? Wcześniej posadę dostał syn Mariusza Kamińskiego

Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. W instytucji tej pracuje również Kacper Kamiński, syn szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Posadę otrzymał w 2018 roku.

Kacper Kamiński pracuje jako doradca dyrektora wykonawczego, którym jest Dominique Favre. Pracę w Banku Światowym otrzymał w lipcu 2018 roku, lecz sama informacja dotarła do mediów w listopadzie tamtego roku.

Ryszard Petru Przypomnieli wpis Kacpra Kamińskiego z 2016 r. Kpił z Ryszarda Petru

Syn Mariusza Kamińskiego w Banku Światowym. Jakie ma zarobki?

Syn Mariusza Kamińskiego zarabiał wówczas od 120 tys. do 150 tys. dolarów rocznie (tj. od ponad 530 tys. do ok. 670 tys. zł rocznie wg. obecnego kursu walut). Z kolei ówczesna wicedyrektorka wykonawcza Katarzyna Zajdel-Kuroska zarabiała 200 tys. dolarów rocznie, czyli ok. 895 tys. zł.

Obecna lista doradców dyrektora wykonawczego Banku Światowego prezentuje się następująco:

  • Miroslav Delaporte,
  • Benedikt Huerzeler,
  • Ainur Yertlessova,
  • Ilhomjon Rajabov,
  • Kacper Jakub Kamiński,
  • Joel Farronato,
  • Ljiljana Jakovljevic,
  • Namig Naghdaliyev.

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Adam Glapiński, prezes NBP NBP o Glapińskim i Kamińskim: Żadnej rozmowy nie było

Jacek Kurski dostał nową pracę. Były prezes TVP trafił do Banku Światowego

Jacek Kurski, były prezes Telewizji Polskiej, rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

"Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako Alternate Executive Director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się (Polsce - red.)" - napisał w środę Jacek Kurski na Twitterze.

Z kolei Narodowy Bank Polski przekazał w komunikacie, że były prezes TVP w poniedziałek 5 grudnia po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

Jacek Kurski Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym

Ile Jacek Kurski będzie zarabiał w nowej pracy? Kwota robi wrażenie

Wyliczenia przedstawił Michał Żuławiński ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. 

"Oto na jakie zarobki w Banku Światowym może liczyć Jacek Kurski. Na stanowisku Alternate Executive Director w 2022 r. zarabia się tam 226 480 dolarów. Po dzisiejszym kursie to równowartość nieco ponad miliona złotych rocznie. Do tego benefity emerytalne" - wylicza Michał Żuławiński. Po przejściu na emeryturę na tym stanowisku przysługuje świadczenie w wysokości ok. 42,5 tys. dolarów rocznie, tj. ok. 188 tys. złotych wg. aktualnego kursu.

Zobacz wideo Jacek Kurski jest atutem czy balastem dla PiS-u?
Więcej o: