Wrocław. Ławka w piaskownicy ogrodzona płotem. Internauci: "To wybieg dla żółwi?". Deweloper wyjaśnia

Na terenie nowego osiedla mieszkaniowego Sarbinowska we Wrocławiu powstała ławka, którą następnie szczelnie ogrodzono. "Nowy cud architektury krajobrazu" szybko przykuł uwagę internautów i wzbudził powszechne rozbawienie. Jak wyjaśnia deweloper - ogrodzona ławka to "niedokończona jeszcze strefa zabawy dla małych dzieci".

"Nowy cud architektury krajobrazu na Kuźnikach made by TRIADA! Przepraszam za ciemniactwo, ale czy ktoś może mi podpowiedzieć, co to właściwie jest? Bo mi się na razie kręcą po głowie takie odpowiedzi jak 'bezpieczne miejsce dla osoby z bardzo dużym nosem' i 'wybieg dla żółwi', a przecież na pewno za realizacją stała jakaś szczytna idea, której płaskim rozumkiem nie łapię. Za pomoc wdzięczna jestem bardzo!" - napisała we wtorek na Facebooku przyrodniczka Ewa Zachara, mieszkanka Wrocławia, która angażuje się w obronę terenów zielonych na osiedlu.

Platforma widokowa w Myśliszowie Wiemy, ile kosztowała kuriozalna platforma widokowa w Myśliszowie

Wrocław. Mieszkańcy śmieją się z ogrodzonej ławki, brakuje furtki. Deweloper wyjaśnia

Internauci z niedowierzaniem oglądali zdjęcia ogrodzonej ławki, które w błyskawicznym tempie obiegły serwisy społecznościowe i zyskały zainteresowanie mediów. Fotografie przedstawiają ławkę z ogrodzeniem w kształcie trójkąta. Problem w tym, że w ogrodzeniu nie umieszczono nawet furtki, zatem żaden mieszkaniec Wrocławia nie miał dostępu do ławki.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Patoogródki Patoogródki. Polacy nagminnie znajdują pod trawnikiem odpady z budowy

Gdy "cud architektury" zyskał rozgłos, do sprawy odniósł się sam deweloper Triada Dom. "Pragniemy państwa poinformować, iż 'ogrodzona ławka', która stała się przedmiotem rozgłosu medialnego, to nic innego jak niedokończona jeszcze strefa zabawy dla małych dzieci, tzw. pole piaskowe, które jest kontynuacją sąsiadującego z nim placem zabaw. Obie te strefy będą ze sobą połączone" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

Wrocław. Deweloper zaczął usuwać ogrodzenie wokół ławki

"Ogrodzenie będzie posiadać oczywiście furtkę, na której dostarczenie ciągle czekamy. Chcąc uniknąć zabrudzenia przez zwierzęta wysypanego tam piasku, celowo i tymczasowo miejsce to zostało ogrodzone płotkiem w całości do czasu dostarczenia i zamontowania furtki" - wyjaśnia Triada Dom.

"Gazeta Wyborcza" wyjaśnia, że gdy tylko zdjęcia ogrodzonej ławki rozeszły się w sieci, pracownicy dewelopera rozpoczęli demontaż ogrodzenia.

Zobacz wideo Siedzieliśmy na najsłynniejszej ławce w kraju [wideo sprzed muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku]
Więcej o: