Robert Makłowicz będzie sprzedawać własną żywność. Od makaronów po pasztety

Robert Makłowicz, popularny krytyk kulinarny tworzy markę "Makłowicz i Synowie". Wspólnikami w nowej firmie mają zostać spółki Pamapol i Propinquus, które złożyły już nawet wniosek w tej sprawie do UOKiK. W ofercie pojawią się różnorodne produkty spożywcze.

Konserwy mięsne, dania gotowe, zupy, smarowidła (pasztety i smalce, pasty warzywne, hummusy), sosy, makarony, warzywa konserwowe, oliwy oraz kanapki - takie produkty ma importować i dystrybuować, a w przyszłości także produkować, nowa spółka Roberta Makłowicza.

Informacje te podała Strefa Inwestora, powołując się na komunikat UOKiK

Zobacz wideo Jak obniżyć ceny żywności? Poseł Sawicki wyjaśnia

Robert Makłowicz utworzy własną markę spożywczą

Wspólnikami powstającej spółki ma być Propinquus - spółka rodzinna Makłowicza, która obecnie głównie zajmuje się zarządzaniem prawami do jego wizerunku i firma Pamapol, która zajmuje się przetwórstwem mięs i warzyw m.in. konserw mięsnych, pasztetów, zup gotowych oraz warzyw konserwowych.  

"Bardzo cieszymy się z możliwości potencjalnej współpracy z Rodziną Makłowicz, która niewątpliwe przyniesie dla obu stron kontraktu korzyści kulinarno - biznesowe. Liczymy, że wspólna praca zaowocuje oryginalnymi i innowacyjnymi propozycjami produktowymi, które z sukcesem zaproponujemy polskim konsumentom

- informowała spółka Pamapol już w listopadzie. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Propinquus i Pamapol złożyły wniosek do UOKiK 

Wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o utworzenie spółki Makłowicz i Synowie został już złożony. Pamapol informował w listopadzie, że wstępne warunki tej współpracy zakładają stworzenie dedykowanej marki spożywczej jednoznacznie kojarzonej z Robertem Makłowiczem i jego rodziną. 

Więcej o: