Pepco wycofuje ze sprzedaży dwie zabawki. Można je zwrócić bez paragonu

Sieć sklepów Pepco poinformowała, że dwie zabawki, które były w sprzedaży nie spełniają norm Unii Europejskiej. Dlatego zdecydowano się je wycofać.

W przypadku obu zabawek Pepco poinformowało, że w "wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkty, przedstawione powyżej, są niezgodne z wymaganiami bezpieczeństwa zawartymi w Dyrektywie zabawkowej 2009/48/WE dotyczącej bezpieczeństwa zabawek". Firma informuje, że podjęła decyzję o wycofaniu w trosce o bezpieczeństwo klientów. 

Zobacz wideo Zabawki, które pomogą twojemu dziecku rozwijać umiejętności

Pepco wycofuje zabawki ze sprzedaży

Problem dotyczy dwóch zabawek:

  • PLU 331533 Pozytywka niemowlęca królik/słoń (SKU 33153301, 33153302) 
  • PLU 331139 – Jednorożec 45 cm (SKU 33113901)

Pepco apeluje o zwrot produktów. Można to zrobić w dowolnym sklepie sieci. Firma zwróci pełną kwotę za zakup. Nie potrzeba w tym celu dowodu zakupy, czyli np. paragonu

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Czarna seria wycofywania produktów przed świętami

To już kolejna firma, która przed świętami wycofuje ze sprzedaży jakieś produkty. Wcześniej pisaliśmy o sieci Ikea. Sklep prosił o zwrot krzesła obrotowego Odger w kolorze antracytowym z oznaczeniem daty produkcji do 2221 włącznie (pierwsze dwie cyfry oznaczają rok, a dwie kolejne tydzień produkcji). Istnieje ryzyko pęknięcia podstawy krzesła, a tym samym upadku i odniesienia obrażeń. 

Ponadto firma Almondy, która sprzedaje w Ikei ciasto mrożone Daim poinformowała, że w jednym z nich znaleziono kawałek metalu. Poproszono więc o zwrot partii  L2140 z datą przydatności do spożycia: 18.11.2023.

Podobnie jak w Pepco, Ikea nie wymaga dowodu zakupu. Produkt można zwrócić w dowolnym sklepie, a sieć zwróci całą kwotę. 

Więcej o: