McDonald's ogłosił zwolnienia w 2023 roku. "Przed nami trudne dyskusje i decyzje"

Prezes McDonald's Chris Kempczinski poinformował 6 stycznia, że firma planuje redukcje etatów. "Ocenimy role i poziomy zatrudnienia w częściach organizacji. Przed nami trudne dyskusje i decyzje" - napisał w liście, który miał trafić do pracowników na calym świecie.

Jak przekazał dyrektor generalny Chris Kempczinski w wywiadzie dla "The Wall Street Jurnal", niektóre planowane przez McDonald's projekty zostaną w najbliższym czasie przerwane lub zupełnie wstrzymane. Firma zdecydowała się też przeprowadzić zwolnienia, co ma zmniejszyć globalne koszty.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy Rosjanie będą tęsknić za McDonald's?

McDonald's. Firma planuje zwolnienia pracowników

Na początku pandemii McDonald's cieszył się większą popularnością niż zazwyczaj. Wiele osób zamawiało dania na wynos, a sprzedaż diametralnie wzrosła. Jednak w ciągu ostatniego roku szalejąca inflacja zmusiła wiele osób do rezygnacji z tego typu restauracji i szukania tańszych zamienników. Chris Kempczinski przekazał, że McDonald's przygotowuje się obecnie do wprowadzenia znaczących zmian.

Firma dąży teraz do zwiększenia swojej innowacyjności oraz ograniczenia pracy, która nie jest już zgodna z priorytetami firmy - przekazuje CNN. Firma chce jednocześnie przyspieszyć otwieranie nowych restauracji, aby odpowiadać na popyt w dodatkowych miejscach. "Chociaż mamy wiele powodów do dumy, powiedzieliście nam również, że możemy zrobić więcej. Firma musi stać się szybsza, bardziej innowacyjna i wydajniejsza" - przekazał Kempczinski.

Zapowiedział jednocześnie, że w najbliższym czasie firma ogłosi zwolnienia. - Niektóre miejsca pracy, które istnieją dzisiaj, albo zostaną przeniesione, albo te miejsca pracy mogą zniknąć - dodał prezes w rozmowie z "The Wall Street Jurnal". Ogłoszono również, że firma planuje ogłosić swoje dokładne plany do 3 kwietnia 2023 roku.

 McDonald's. W sieci restauracji McDonald's pracują ponad dwa miliony osób

Prezes McDonald's przekazał, że firma chce zaoszczędzić w ramach zmian kadrowych, jednak nie określono dokładnej kwoty przewidywanych oszczędności ani liczby miejsc pracy, które zostaną zlikwidowane. Według najnowszego raportu rocznego McDonald's, firma zatrudniała w 2021 roku około 200 tys. pracowników korporacyjnych oraz osób pracujących w restauracjach firmy. 75 proc. z tych restauracji miało swoją siedzibę poza Stanami Zjednoczonymi. W punktach franczyzowych pracują ponad dwa miliony osób.

Więcej o: