"Sołtys plus". Mateusz Morawiecki zapowiada nowy dodatek do emerytury

- Rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla wszystkich sołtysów, którzy przez odpowiedni czas byli tymi sołtysami - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Jasła.

W sobotę Mateusz Morawiecki odwiedził Jasło. Podczas spotkania ze swoimi sympatykami zapowiedział nowy dodatek do emerytury w wysokości 300 zł. Liczyć mogą nie niego… sołtysi. 

Jak poinformował premier, "rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla wszystkich sołtysów, którzy przez odpowiedni czas byli tymi sołtysami". - Ta ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne - dodał. 

Zobacz wideo Paweł Borys: "Polski system emerytalny to bomba z opóźnionym zapłonem"

Później Morawiecki napisał na Twitterze, że ustawa jest odpowiedzią na petycję, którą do Senatu złożyło Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego. "Odpowiadamy na Wasze prośby!" - wskazał. 

Premier Mateusz Morawiecki Morawiecki: Tusk zamienił się teraz w jakiegoś Hansa Klossa

Dodatek dla emerytowanych sołtysów. Morawiecki przebił propozycję Solidarnej Polski

Tego samego dnia wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, wiceminister aktywów państwowych Jan Kanthak i poseł Norbert Kaczmarczyk ogłosili propozycję Solidarnej Polski, aby sołtysi otrzymywali dodatek do emerytury w wysokości 200 zł. 

- Będzie przyznawany przez organ emerytalny na wniosek sołtysa, zero formalności - przekonywał Marcin Warchoł. Wskazał również, że o taką ustawę środowisko sołtysów upominało się od wielu lat. 

Propozycja SP zakłada, że dodatek przysługiwałby każdemu sołtysowi, który pełnił w samorządzie co najmniej dwie kadencje.

Stacja Orlen. Na zdjęciu Daniel Obajtek (zdjęcie ilustracyjne) Już nie Orlen, a...? Obajtek zapowiada zmianę nazwy, posypały się propozycje

Fragmentów Studia Biznes można słuchać także w wersji audio na dużych platformach streamingowych, m.in. tu:

Więcej o: