Wystarczyło jedno zdanie. Zełenski wywołał uśmiech na twarzy Andrzeja Dudy

Na Polsko-Ukraińskim Forum Gospodarczym z udziałem polskich i ukraińskich przedsiębiorców głos zabrali zarówno Andrzej Duda jak i Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy rozpoczął swoje wystąpienie pytaniem skierowanym do polskiej głowy państwa - Jeżeli wszystkich obecnych tu przedsiębiorców zaproszę, to czy w Polsce zostanie jakiś biznes? - zażartował. Swoimi słowami natychmiast wywołał uśmiech na twarzy Andrzeja Dudy.

Podczas swojego wystąpienia prezydent Wołodymyr Zełenski przypomniał zapewnienia Andrzeja Dudy, że na forum pojawi się "kilku przedstawicieli sfer biznesu i będą mogli zaprosić ich do Ukrainy na odbudowę kraju" - Jest państwa tu bardzo wielu. Pomyślałem, Andrzeju, że jeżeli ich wszystkich zaproszę, to czy jesteś pewien, że w Polsce zostanie ktokolwiek z biznesmenów? - zwrócił się Zełenski do Dudy, natychmiast wywołując uśmiech na twarzy polskiego prezydenta.

Zobacz wideo Tłumy w Warszawie czekające na Zełenskiego

Wołodymyr Zełenski: Jestem pewien, że czeka nas wielka przyszłość po naszym zwycięstwie

Po żartobliwym rozpoczęciu wystąpienia prezydent Zełenski przyznał, że przekonany jest o zwycięstwie w wojnie i dalszym rozwoju współpracy Polski i Ukrainy. - Jestem pewien, że czeka nas wielka przyszłość po naszym zwycięstwie. Dzięki wsparciu Polski i wszystkich Polaków mamy wielką przyszłość w rozbudowie naszych państw, naszych gospodarek i naszego biznesu - zapewnił Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy podziękował także polskim spółkom, które nadal, pomimo rosyjskiej agresji działają na terenie Ukrainy. - Wdzięczny jestem za każde pracujące przedsiębiorstwo i za każde miejsce pracy, które tworzy dobrobyt Ukraińców i Polaków - zaznaczył. Jednocześnie ponownie zaprosił cały biznes do odbudowy Ukrainy jako nowego członka Unii Europejskiej

Andrzej Duda dziękuje polskim przedsiębiorcom 

Podczas forum Andrzej Duda również złożył podziękowania dla polskich przedsiębiorców, którzy wspierali i wspierają Ukrainę. - Dziękuję za to z całego serca. Wiem, że na własny koszt kupowaliście kamizelki kuloodporne, hełmy, wojskowe buty, dzięki czemu uratowaliście życie wielu obrońcom Ukrainy. Dziękuję za to ogromnie - mówił podczas swojego wystąpienia prezydent. - Patrzymy nie tylko na to, co dzieje się tu i teraz na Ukrainie, ale patrzymy też na to, co będzie w przyszłości. To jest zwykłe forum, bo głęboko wierzymy w zwycięstwo Ukrainy - podkreślił prezydent, zwracając uwagę, że mimo toczącej się wojny zorganizowane forum nie różni się niczym od innych podobnych spotkań z zagranicznymi przywódcami. 

Więcej o: