InPost zapłacił większy podatek niż cała konkurencja razem wzięta. Rafał Brzoska: Jesteśmy frajerami?

- Jesteśmy frajerami czy nasi znamienici konkurenci transferują zyski poza Polskę? - w tak mocnych słowach Rafał Brzoska, właściciel spółki skomentował wysokość podatków, które przyszło mu zapłacić. Konkurencja miała na ten cel wydać znacznie mniej.

Z najnowszego raportu serwisu podatnik.info dotyczącego tego, jakie podatki płacą firmy logistyczne, wynika, że InPost, do którego należy m.in. sieć Paczkomatów, płaci znacznie większe podatki od konkurencji. O ile większe? W mediach społecznościowych wyjaśnił to szef spółki Rafał Brzoska

"Tak firmy zagraniczne pracują w Polsce. Pamiętajcie o tym, wybierając dostawcę paczek! InPost po raz trzeci z rzędu zapłacił więcej podatku dochodowego od zagranicznej konkurencji razem wziętej!" - napisał w mediach społecznościowych. I załączony artykuł opisujący sprawę podatków opisał tagiem "lista hańby". 

O jakie kwoty chodzi? InPost zapłacił ok. 190 mln zł podatku PIT. A zagraniczna konkurencja działająca w branży logistycznej - 180 mln. Chodzi jednak o sumę danin wniesionych przez różne zagraniczne podmioty. 

Rafał Brzoska pyta o podatki: Czy nasi znamienici konkurenci transferują zyski poza Polskę? 

Brzoska w kolejnym wpisie w mediach społecznościowych na dane podatkowe zareagował w sposób bardziej stanowczy. 

Wstyd! Jesteśmy frajerami czy nasi znamienici konkurenci transferują zyski poza Polskę? Przecież na paczkach zagranicznych (których my nie obsługujemy) marże są liczone w dziesiątkach procent

- napisał. 

Branża logistyczna miała przychody na poziomie 17 mld zł

Jak informuje podatnik.info, firmy z branży logistycznej wygenerowały przychód na poziomie 17 mld zł. 4,7 mld zł z tej kwoty wygenerował InPost, reszta podmiotów odpowiedzialna jest za pozostałe 12 mld zł. 

InPost to jeden z liderów usług logistycznych w Polsce. Firma ta jako pierwsza w kraju stworzyła sieć automatów Paczkomat, umożliwiając odbiór przesyłek w wygodny sposób przez całą dobę. InPost prowadzi też regularną firmę kurierską. 

***

Studia Biznes i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: