Nowe drogi już w przyszłym roku: "Kolejne kilometry autostrady A2 na wschód od Warszawy, Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, połączenie Szczecina i Świnoujścia drogą ekspresową S3, trzy odcinki S1 między Katowicami a granicą polsko-słowacką - to tylko niektóre inwestycje, które udostępnimy w ciągu najbliższych 12 miesięcy" - przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie według planów w 2025 roku oddanych kierowcom ma zostać ponad 400 km nowych dróg.
Ułatwione połączenia z sąsiednimi państwami: GDDKiA podkreśliło, że za sprawą nowych dróg poprawiony zostanie dojazd do m.in. południowo zachodnich sąsiadów Polski. "Oddamy [...] trzy odcinki drogi ekspresowej S1 w woj. śląskim o długości ponad 36 km. Dzięki temu znacząco poprawi się dojazd z Katowic do Bielska-Białej [...] i dalej do polsko-słowackiego przejścia granicznego Zwardoń-Skalité. [...] W 2025 roku oddamy dwa odcinki S3 na północ od Szczecina, o długości 33 km [...] Będą to też dwa ostatnie odcinki S3 w całym ciągu tej trasy od Świnoujścia do granicy z Czechami w Lubawce" - zaznaczono w komunikacie.
Przełom także na A2: 2025 rok okaże się ważnym również dla podróżujących autostradą A2 - zostanie ona wydłużona łącznie aż o 67 km. "Połączy ona Białą Podlaską z Warszawą i siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce i Europie" - napisała GDDKiA. Planowo otwarte zostaną cztery odcinki autostrady - między węzłami Siedlce Południe i Biała Podlaska w woj. lubelskim. Pełna lista nowych dróg została opublikowana pod tym linkiem.
Więcej na temat informacji dla kierowców pisaliśmy w artykule: "Wzrośnie ważna opłata. Nie zmieniano jej 20 lat. Podwyżka będzie znaczna".
Źródło: Komunikat GDDKiA