Kilka linijek tego kodu zdradziło plany Apple. Użytkownicy powinni być zadowoleni

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Apple może planować drobną, ale przydatną zmianę w iOS. Chodzi o niechciane aplikacje.

Użytkownicy iPhone'ów mogą zyskać w końcu ważną funkcję. W tej chwili jeśli chcą ukryć ikonę jakiejś aplikacji muszą przenieść ją do folderu, a folder schować na którymś z ekranów startowych. Nie jest to szczególnie wygodne, z pewnością nie pomaga też w utrzymaniu porządku. 

Portal AppDevice dostrzegł jednak zmianę w kodzie iTunes. Wkrótce do iOS może trafić funkcja, która umożliwia chowanie niechcianych aplikacji. Również natywnych, preinstalowanych przez Apple.

Apple umożliwi chowanie niechcianych aplikacjiApple umożliwi chowanie niechcianych aplikacji Fot. AppDevice

Zmiana tylko pozornie wydaje się prosta. The Verge przytacza wypowiedź Tima Cooka, który wyjaśniał, dlaczego funkcja nie została jeszcze wprowadzona.

To bardziej skomplikowane, niż się wydaje. Niektóre aplikacje są połączone z różnymi funkcjami iPhone'a. Jeśli by je usunąć mogłoby się okazać, że w telefonie coś nie działa. Inne aplikacje mogłyby nie polubić takiej zmiany. Sądzę jednak, że w końcu opracujemy sposób umożliwiający bezpieczne usuwanie aplikacji

- stwierdził. 

Jak widać nawet najbardziej dojrzały system musi czasami popracować nad funkcjami, które wydają się zupełnie podstawowe.