Siri trafi na komputery stacjonarne i laptopy?

Serwis MacRumors zdobył dowody na to, że wirtualna asystentka Siri stanie się integralną częścią systemu OS X. Będziemy rozmawiać z maszynami tak jak z ludźmi?

Wczoraj nowy pomysł na wirtualnego asystenta zaprezentował Google, w czerwcu nową wersję usługi zaprezentuje najpewniej Apple. Serwis MacRumors zdobył zrzuty ekranu potwierdzające, że Siri, wirtualna asystentka znana z iPhone'a, trafi do systemu OS X.

Przeczytaj też: Sztuczna inteligencja ma pomóc nam rozmawiać.

Siri w OS X?Siri w OS X? fot. Mac Rumors

Z komputerem stacjonarnym czy laptopem będzie zatem można rozmawiać tak, jak z żywą osobą. Siri zyska zapewne dostęp do informacji pochodzącej ze zwykłego komputera - może to oznaczać, że wzrośnie jej zasób wiedzy o użytkowniku.

Ze zrzutów ekranowych możemy wnioskować, że Siri nie będzie bez przerwy nasłuchiwać naszych komend. Prawdopodobnie trzeba ją będzie poprosić o asystę korzystając z odpowiedniej ikony w pasku menu. 

Siri w OS X?Siri w OS X? Fot. Mac Rumors

Decyzje Apple i Google dowodzą tego, że nadchodzi nowa era wirtualnych asystentów. W ciągu sześciu lat od debiutu Siri technologia związana ze sztuczną inteligencją pozwalają na znacznie więcej. Komputery Apple powinny bez problemu rozumieć polecenia związane z zapisywaniem notatek, odtwarzaniem muzyki, przeszukiwaniem internetu. 

O tym jak jest w rzeczywistości przekonamy się już w czerwcu - podczas konferencji WWDC. 

Więcej o: