Jest sparaliżowany, a mimo to poprowadził córkę do ślubu. Wszystko dzięki tej technologii

Robert Kędzierski
Kiedy Chris Palmer uległ paraliżowi na skutek choroby nowotworowej, nie spodziewał się, że kilka lat później poprowadzi swoją córkę przed ołtarz.

W 2012 roku Chris Palmer dowiedział się, że już nigdy nie będzie chodzić. Diagnoza lekarzy nie pozostawiała złudzeń: agresywna postać raka i nieodwracalne zmiany w organizmie. Palmer postanowił jednak, że tak łatwo się nie podda i zrealizuje jedno ze swoich największych marzeń - poprowadzi swoją córkę do ślubu.

Przeczytaj też: Nowoczesna technologia pomaga niepełnosprawnym

Stało się to możliwe dzięki jej fascynacji technologiami. Pracująca  dla Rolls-Royce'a Heather odnalazła firmę Rex Bionics, produkującą innowacyjny egzoszkielet o nazwie Rex. Urządzenie jest czymś w rodzaju "robotycznego garnituru", który przylega do ciała.

To dzięki niemu, Chris Palmer w dniu ślubu swojej córki mógł stanąć u jej boku.

 

Egzoszkielet RexEgzoszkielet Rex Fot. Rex Bionic

To cudowne, że mogłem to zrobić. To spełnienie marzeń każdego ojca.

- przyznał w rozmowie z The Telegraph.

Kiedy leżałem w szpitalu po operacji jedną z moich pierwszych myśli był ślub mojej córki i świadomość, że nie będę w stanie odprowadzić ją do ołtarza.

- dodał.

Egzoszkielet REXEgzoszkielet REX Fot. Rex Bionics

Egzoszkielet nie jest tani - Rex kosztuje blisko 90 tys. funtów. By chodzić za jego pomocą trzeba przejść specjalny trening. Rozwiązania tego typu, które powstają również w Polsce, dają wielką nadzieję chorym.

Na podstawie: The Telegraph

Więcej o: