Oto sposób, by ominąć limity wielkości zdjęć przechowywanych w Google Photos?

Google Photos to usługa, która pozwala przechowywać w chmurze nieograniczoną ilość zdjęć i filmów. Za darmo. Zwolnione od opłat są wyłącznie materiały o określonej rozdzielczości. Wygląda na to, że jest sposób, by ten limit ominąć. Nie jestem pewien, czy się wam spodoba...

Android Police zauważa zmiany w kodzie aplikacji związanej z obsługą usługi Google Photos. To chmura, która pozwala przechowywać nieograniczoną ilość zdjęć i filmów. Wszystko, co zarejestrujemy naszym smartfonem może natychmiast powędrować na serwery Google, które możemy traktować jako darmowy dysk zewnętrzny.

 

Przeczytaj też: 9 najlepszych aplikacji do edycji zdjęć. Na Androida i iOS!

Niestety darmowa usługa ma swoje ograniczenia. Chodzi o rozdzielczość zdjęć i filmów. Nie może przekraczać 16 megapikseli/1080p. Wkrótce z tych limitów mają być jednak zwolnieni właściciele smartfonów z serii Nexus. 

Google Photos bez limitu dla właścicieli Nexusów?Google Photos bez limitu dla właścicieli Nexusów? Fot. za Forbes

Oznaczałoby to, że do ominięcia limitów Google wystarczy przesiąść się na Nexusa, albo... przegrać zdjęcia za jego pomocą. Forbes zauważa niestety, że przeniesienie plików pomiędzy urządzeniami może być utrudnione, bo w Nexusach brakuje slotów na karty MicroSD. Google nie da się więc przechytrzyć tym, którzy chcieliby przechować za darmo zdjęcia w naprawdę wielkiej rozdzielczości. 

Huawei Nexus 6PHuawei Nexus 6P Fot. Huawei/Google

Google Photos wciąż mało popularne?

Usługa Google ma 200 milionów użytkowników. To niedużo, bo z Androida korzysta dziś ok. 1,5 miliarda osób. Przyczyny niezbyt dużej popularności usługi są różne. Z jednej strony użytkownicy mogą obawiać się, że przekazanie zdjęć do chmury oznacza utratę prywatności. Innym powodem mogą być obawy związane z kosztami transferu danych. Kolejna przyczyna może być prozaiczna  - spora część konsumentów nie wie, że usługa jest darmowa, albo nie umie jej skonfigurować i aktywnie z niej korzystać.