Samsung Galaxy S8 zapowiada się sensacyjnie. Chodzi o ekran

Robert Kędzierski
Czy w przyszłym roku Samsung pokaże w końcu smartfon z przełomowym ekranem?

Samsung pracuje nad smartfonem, który może okazać się prawdziwym przełomem jeśli chodzi o rzeczywistość wirtualną. Jak informuje IB Times Galaxy S8, który powinien zostać zaprezentowany na początku przyszłego roku, ma mieć nowatorski wyświetlacz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.

Przeczytaj też: Samsung chce smartfona z 6GB pamięci RAM?

Parametr wydaje się przesadzony jeśli mamy na myśli standardowe zastosowania, może się jednak okazać kluczowy właśnie w VR. Wystarczy bowiem wsunąć Galaxy S8 w odpowiedni hełm by cieszyć się świetną jakością wirtualnego obrazu. Smartfony o rozdzielczości Full HD nie do końca się tu sprawdzają - nie zapewniają odpowiedniej jakości obrazu. 

Samsung Galaxy S6Samsung Galaxy S6 Samsung

5,5 calowy ekran o zagęszczeniu pikseli wynoszącym  806 ppi powinien zapewnić użytkownikom zupełnie nowy rodzaj doznań - VR będzie po prostu znacznie bardziej realistyczny.  

Innowacje Samsunga

 

Samsung pracuje też nad innymi rozwiązaniami - zwijanymi ekranami AMOLED i ekranami emitującymi o 2/3 mniej niebieskiego światła, które ma zły wpływ na zdrowie (przyczynia się do rozregulowania zegara biologicznego).

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku Samsung pokaże coś przełomowego - nową serię urządzeń Galaxy X. Problem w tym, że koreański gigant prezentuje nowe generacje nowatorskich ekranów od kilku lat - wciąż jednak czekamy na ich debiut w produkcie komercyjnym. Miejmy nadzieję, że stanie się tak wkrótce. 

Więcej o: