Photon - polski robot dla dzieci hitem Kickstartera

Robert Kędzierski
Na serwisie crowdfundingowym Kickstarter zakończyła się właśnie zbiórka funduszy na wdrożenie do produkcji polskiego robota Phonton. Polacy zaliczyli rekord - zdobyli całe finansowanie w zaledwie pięć dni. Czy to przez wyjątkowe cechy robota?

Photon to polski robot, który odniósł właśnie kolejny ważny sukces - w zaledwie pięć dni podbił serca społecznościowego serwisu crowdfundingowego Kickstater. Projekt Polaków uzyskał wsparcie w wysokości blisko 40 tysięcy dolarów

Twórcy Photona mają na swoim koncie kilka sukcesów. Ich projekt zwyciężył w konkursie Microsoft Imagine Cup, zdobyli nagrodę specjalną Comarchu.

Robot ma być interaktywną zabawką dla dzieci. Ma trzy główne cechy: naucza programowania, rośnie razem z dzieckiem, pozwala na personalizację.

PhotonPhoton Fot. Photon

Projekt ma też w sobie coś z bajki - twórcy zadbali o to, by wciągnąć małego odbiorcę w świat fantazji, w którym robot jest przybyszem z kosmosu, któremu trzeba pomóc.

Urządzenie wyposażono w dziesięć czujników zapewniających cyfrowy zmysł wzroku, słuchu oraz dotyku. 

Rodzice dzięki zabawce mają teraz szansę zachęcić swoje dzieci do zainteresowania tematyką związaną z programowaniem. Roboty skierowane do dzieci to coraz większy rynek - świadczy o tym chociażby ostatnia premiera Asusa, który zaprezentował robota Zenbo.

Zenbo - robot AsusaZenbo - robot Asusa Fot. Asus

Od 2017 ma być ono nauczane we wszystkich polskich szkołach. Może to więc dobry czas, by projekty takie jak Photon odniosły komercyjny sukces. 

Więcej o: