Toyota przejmie od Google Boston Dynamics? Kontrowersyjne powody transakcji

Robert Kędzierski
Boston Dynamics, spółka specjalizująca się w inteligentnych robotach, zostanie najpewniej własnością Toyoty. Prawdopodobne przyczyny transakcji są dość kontrowersyjne.

Boston Dynamics to firma, która pracuje nad inteligentnymi, coraz lepiej poruszającymi się robotami. W ciągu kilku lat od przejęcia przez Google poczyniła spore postępy. Dowodzą tego liczne nagrania, które przedostają się do sieci. Roboty z Boston Dynamics potrafią chodzić w trudnych warunkach terenowych, trudno je przewrócić, potrafią podnosić przedmioty, są coraz bardziej precyzyjne.

Przeczytaj też: Ten robot właśnie odebrał komuś pracę? Tak właśnie wygląda...

Kilka tygodni temu dotarła do nas dość zaskakująca wiadomość. Pomimo tych sukcesów Google miałby sprzedać swoją robotyczną spółkę.

Wczorajsze doniesienia TechInsidera pozwalają wierzyć, że przejmie ją Toyota. Negocjacje są już ponoć na finiszu. 

Złe wrażenie

Trust Review podaje dość kuriozalne powody sprzedaży Boston Dynamics. Według przecieków roboty, które mogłyby zastąpić ludzi w pracy nie podobają się w Google. Firma obawia się konsekwencji wizerunkowych. Nie chce być kojarzona ze złymi, bezwzględnymi robotami zabierającymi ludziom pracę. 

 

Równie złe nastroje panują w Boston Dynamics - Google naciskał ponoć na stworzenie robota komercyjnego, takiego, który można by zastosować w domu. Tu Google, pomimo własnej spółki, dał się tu wyprzedzić konkurencji. Swojego domowego robota zaprezentował m.in. Asus.

Zenbo - robot AsusaZenbo - robot Asusa Fot. Asus

Zembo budzi sympatię, może być częścią inteligentnego ekosystemu - łączy się z domowymi urządzeniami, siecią, potrafi odpowiadać na pytania. Tego typu produkt  z pewnością wzbudza większe zaufanie, niż roboty, które wyglądają jak żywcem wyjęte z Terminatora. Ma też potencjalnie większą szansę na komercyjny sukces.

Trudno też uznać losy Boston Dynamics za sukces Andy'ego Rubina. Twórca Androida został oddelegowany do zarządzania działem związanym z robotami.  Wygląda na to, że Google zmarnował swoją szansę, by stać się liderem tej branży. 

Zobacz też: Google stworzył prawdziwy zaczarowany ołówek? Możliwości tego urządzenia są niezwykłe

Więcej o:
Komentarze (29)
Toyota przejmie od Google Boston Dynamics? Kontrowersyjne powody transakcji
Zaloguj się
 • tg28

  Oceniono 16 razy 14

  Po przeczytaniu tego przerażającego artykułu na wszelki wypadek wyrzuciłem robota kuchennego żony. Co by się nie czuła zastąpiona. Niech się cieszy i sama robi!

 • krzysiozboj

  Oceniono 12 razy 8

  Na miejscu tego robota zwyczajnie bym się w...ł, zabrałbym tego kija brodatemu i mu p.... ;)

 • wunderwaffen

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby roboty potrafiły się modlić do Jezuska to może śmierdzący kadzidłem kato-bolszewicy zainteresowaliby się tą firmą? Czego ja oczekuje od pasożytów wybranych przez debili? ;))))

  ...a tak poważnie. Gdyby Polska miał kiedyś w historii prawdziwie prawicowy rząd to zapewne zrobiłby wszystko aby przejąć Boston Dynamics - KOPALNIĘ TECHNOLOGII, zamiast przejmować niedochodowe kopalnie węgla i topić w nich pieniądze podatników. ...ale się rozmarzyłem, zwyrodniałe klechy nigdy nie pozwolą na rozsądny rząd, zawsze go zniszczą.

 • dirk.gently

  Oceniono 2 razy 2

  Ten "robot" Asusa to bardziej tablet na kółkach.
  Roboty Googla są przerażająco zaawansowane.

 • cometto-pl

  Oceniono 2 razy 2

  Jaką pracę mogą "odebrać" komuś takie roboty - której nie mogłyby "odebrać" roboty np. na kołach czy gąsienicach?

 • ultraviolet24

  Oceniono 1 raz 1

  Ja bym z chęcią kupił sobie robota, żeby on za mnie chodził do pracy a ja bym zgarniał wypłatę :D

 • zagraniczny-online

  Oceniono 1 raz 1

  google chyba wlasnie zrobilo spory blad ...

 • farsizm

  Oceniono 1 raz 1

  "Don't be evil"...
  Może wojsko zaczęło się interesować. Pamiętacie robota motocyklistę Putinowskiej armii ?:
  www.cnet.com/news/russias-combat-robot-biker-fails-to-impress-putin

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX