WWDC 2016: co może pokazać Apple?

Już w najbliższy poniedziałek 13 czerwca w San Francisco rozpoczyna się konferencja WWDC 2016. Czego tym razem możemy się spodziewać ze strony Apple?

Podsumowując wszystkie plotki i spekulacje z sieci najbliższa konferencja WWDC 2016 upłynie pod znakiem oprogramowania. Wydaje się, że Apple od jakiegoś czasu skupia się na tej działce, zostawiając duże premiery sprzętowe na osobną konferencję jesienną. Tym razem możemy się spodziewać nowych wersji iOS, OS X, a także aktualizacji platform systemowych dla Apple TV oraz Apple Watch. Wszystko wskazuje na to, że gwiazdą tegorocznej konferencji Apple będzie jednak Siri.

Siri w świetle reflektorów

Asystent głosowy Apple ma być jedną z większych aktualizacji, zarówno w iOS 10, jak i nowej wersji OS X. Tak, dobrze czytacie - "Hey Siri" będziecie mogli również powiedzieć w stronę swoich Maków. Jeszcze nie jest pewne, czy funkcja w desktopowej wersji będzie domyślnie włączona. Spekuluje się, że przy okazji WWDC 2016 Apple zamierza otworzyć asystenta głosowego dla deweloperów aplikacji zewnętrznych, tym samym dając im możliwość implementacji Siri w swoich produktach. Dzięki temu stanie się on dużo bardziej użyteczny.

Żegnaj OS X, witaj MacOS

Przy okazji nowej wersji systemu operacyjnego Apple, hipotetycznie czeka nas ponowna zmiana nazewnictwa. Cztery lata temu z nazwy zniknęło słowo Mac, a teraz według niektórych źródeł zbliżonych do koncernu z Cupertino pożegnamy się z X. Widać w tym pewną konsekwencję i dążenie do spójności w systemie nazewnictwa (MacOS, iOS, tvOS, watchOS).

iOS 10 prostszy i mniej kolorowy?

Plotki dotyczące nowej wersji mobilnego systemu Apple skupiają się na bardziej przejrzystym i prostszym interfejsie, odświeżonych aplikacjach Apple Music i App Store oraz nowym przycisku Home do sterowania inteligentnymi urządzeniami w domowym zaciszu.

Keynote konferencji WWDC 2016 rozpocznie się w poniedziałek 13 czerwca o godzinie 19:00 naszego czasu. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć w przeglądarkach internetowych Safari (Mac i iOS) oraz Microsoft Edge dla Windows 10. Streaming na żywo zobaczą również posiadacze Apple TV 2, 3 i 4 generacji.

Więcej o: