Innovation@Amazon - konferencja giganta branży już w piątek w Gdańsku

Robert Kędzierski
Już w najbliższy piątek w Gdańsku odbędzie się jednodniowa konferencja Innovation@Amazon. Dlaczego warto ją odwiedzić?

Inżynierowie, programiści, studenci zainteresowani najnowszymi trendami w technologiach, w najbliższy piątek będą mieli niebagatelną okazję dowiedzieć się czegoś istotnego z pierwszej ręki. W Gdańsku odbędzie się bowiem specjalistyczna konferencja Innovation@Amazon, której organizatorem jest gigant branży technologicznej.

Innovation@Amazon - już 17 czerwca w GdańskuInnovation@Amazon - już 17 czerwca w Gdańsku Fot. Amazon

Podczas imprezy inżynierowie Amazona poruszą przede wszystkim zagadnienia związane z Machine Learning, Internet of Things oraz Amazon Web Services. Wydarzenie kierowane jest do przede wszystkim do specjalistów, miło widziani są także wszyscy ci, którzy pasjonują się innowacjami technologicznymi.

Amazon jest związany z Gdańskiem od 2013 roku, kiedy to przejął firmę Ivona Software specjalizująca się w technologii text to speech. Narzędzie znane na całym świecie pomogło rozwinąć inną technologię  o nazwie Alexa. Kobiecy głos, który przemawia do użytkowników z innowacyjnego urządzenia Amazon Echo powstaje w dużej mierze właśnie w Gdańsku.

Amazon EchoAmazon Echo Fot. Amazon

Spotkaj specjalistów

Wydarzenie rozpocznie się 17 czerwca o godzinie 13:00 w centrum konferencyjnym O4 kompleksu Olivia Business Centre, w którym mieści się również siedziba Amazon Development Center Poland. Udział w imprezie jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszego zarejestrowania się.

Amazon to, oprócz Intela i Google, kolejna firma zainteresowana polskimi specjalistami. Jest to też potentat na rynku usług i produktów technologicznych  - warto zatem sprawdzić jakie nowości ma do zaprezentowania. 

Więcej o: