Google stworzy własny supersmartfon? Chce być jak Apple?

Robert Kędzierski
Według nieoficjalnych doniesień Google chce stworzyć od podstaw własny smartfon. Gigantowi branży nie podoba się to, że na urządzenia z serii Nexus zbyt duży wpływ mają producenci. Google chce być jak Apple?

Nexusy to jedne z istotniejszych smartfonów na rynku produkowane na zlecenie Google przez gigantów branży takich jak Huawei czy LG. Firma może mieć jednak, według nieoficjalnych doniesień, znacznie większe ambicje.

Brytyjski Telegraph donosi, że być może jeszcze  w tym roku zobaczymy smartfon zaprojektowany od początku do końca przez Google. Urządzenie nie miałoby być sygnowane marką Nexus, co miałoby podkreślić jego autorski charakter.

Przeczytaj też: Elephone, Letv, Ulefone, Umi - kompletnie nieznane smartfony, które rzucają na kolana.

Z wypowiedzi płynących z wewnątrz firmy można wywnioskować, że smartfon Google będzie przede wszystkim odważniej zaprojektowany i bardziej bezkompromisowy. Sundar Pichai, szef Google, w jednej z wypowiedzi przyznał, że firma powinna wkładać "więcej wysiłku w smartfony". Nie rozwijał tej myśli, ale komentatorzy rozumieją ją jako zapowiedź czegoś istotnego. 

Analitycy podejrzewają, że Google chce być w kwestii produktów smartfonów bardziej jak Apple. Chce mieć większą kontrolę i zapewnić sobie większy prestiż rezygnując z konkurencyjnego brandu, skoro ma własny: Pixel C. Autorski smartfon Google mógłby nazywać się, tak jak tablet? Jeszcze w tym roku powinniśmy się przekonać.

Jak na planach Google skorzysta użytkownik? Szybsze aktualizacje, lepszą jakość, funkcje niedostępne w innych urządzeniach. Google chce najwyraźniej wejść na "wyższy poziom", wykorzystać dominację Androida.