Darmowy internet bez limitów? Wystarczy... wejść na Pocztę!

Robert Kędzierski
Poczta Polska uruchamia na terenie swoich placówek bezpłatny i nielimitowany dostęp do internetu. Na początku usługa dostępna będzie w 850 mniejszych miastach. Skąd taki pomysł?

Darmowy i nielimitowany internet we wszystkich placówkach - taką dość niespodziewaną usługę uruchamia właśnie Poczta Polska. Na początku w 850 mniejszych miejscowościach. 

Decyzja spowodowana jest dwoma czynnikami: po pierwsze spółka chce ułatwić dostęp do swoich coraz liczniejszych cyfrowych usług. Po drugie chce przyczynić się do cyfryzacji społeczeństwa, ułatwienia mu do, również coraz powszechniejszych, usług administracji publicznej i urzędów. 

Przeczytaj też: 30zł za nielimitowane rozmowy, SMSy i internet. Bez umowy!

Projekt darmowego WiFi w placówkach pocztowych to jeden z elementów strategii Poczty Polskiej, która kładzie nacisk na cyfryzację swoich usług. Poczta Polska już pełni funkcję komunikacyjnego krwioobiegu państwa. Teraz chcemy być strategicznym partnerem administracji w cyfryzacji usług publicznych poprzez dostęp on-line do e-usług państwa

wyjaśnił Paweł Skoworotko, członek Zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska dysponuje olbrzymią, liczącą 7500, ilością placówek. Miejmy nadzieję, że darmowy dostęp do internetu (jedyną "opłatą" są wyświetlające się reklamy) nie będzie nadużywany, tak jak miało to miejsce w przypadku Aero... Operator usługi musiał wprowadzić obostrzenie: transmisja co godzinę ulega rozłączeniu, by ją ponowić należy wpisać kod CAPTCHA. 

Przeczytaj też: List wyślesz online, przyniesie go listonosz.

Więcej o: