Apple odkrywa karty. Znamy datę premiery iPhone'a 7

Daniel Maikowski
Najnowszy smartfon giganta z Cupertino zostanie zaprezentowany już 7 września. iPhone 7 skrywa przed nami coraz mniej tajemnic.

7 września, punktualnie o godzinie 10:00 (19:00 czasu polskiego) w hali Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco odbędzie się długo wyczekiwana premiera iPhone’a 7. Apple zaprezentuje w San Francisco dwa modele urządzenia – wersję standardową oraz wersję „Plus”, charakteryzującą się większą przekątną ekranu. Nie wiemy czy Tim Cook szykuje również inne niespodzianki. Być może będzie to odświeżona wersja zegarka Apple Watch, a być może kolejna generacja iPada Air?

Tymczasem w sieci pojawiają się kolejne przecieki dotyczące nowego iPhone'a. Jakie wnioski możemy wysnuć na ich podstawie? Przede wszystkim takie, że iPhone 7 przełomowym urządzeniem nie będzie. Pomiędzy bajki można włożyć  plotki o wyposażeniu smartfona Apple w ekran OLED, czy też usunięciu przycisku „Home”, bez którego wielu użytkowników nie wyobraża sobie iPhone’a. Te nowości – jeśli w ogóle – Apple zachowa prawdopodobnie na przyszłoroczną jubileuszową premierę iPhone’a 8.

Bezprzewodowe ładowanie iPhone'a - KonceptBezprzewodowe ładowanie iPhone'a - Koncept fot. SCAVidsHD/YouTube

Jaki zmian możemy więc spodziewać się już teraz? Najważniejszą z nich ma być pozbawienie telefonu fizycznego wyjścia audio. O tym, że Apple planuje się pozbyć portu słuchawkowego mówiło się już od miesięcy. Pozwoli to firmie z Cupertino „odchudzić” iPhone’a o kolejne milimetry, a także... zwiększyć sprzedaż słuchawek Bluetooth oraz tych podłączanych do portu Lightning. Najlepiej tych z logiem Beats.

Kolejną nowością ma być wyposażenie telefonu w aparat z podwójnym obiektywem. W tej kwestii Apple pionierem oczywiście nie jest. Smartfony wyposażone w tą funkcję zaprezentowali już androidowi konkurenci firmy z Cupertino – np. Huawei. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że podwójny obiektyw pojawi się jedynie w iPhone 7 Plus.

Możemy być również pewni, że Apple poeksperymentuje z wyglądem urządzenia, choć większość przecieków sugeruje, że będą to kosmetyczne zmiany. Co jeszcze? Prawdopodobnie nowe wersje kolorystyczne – niebieska oraz powracająca czarna. Sporo mówi się również o funkcji bezprzewodowego ładowania telefonu. Nowością samą w sobie będzie też oczywiście kolejna wersja systemu iOS.

Co ciekawe, dwie godziny po rozpoczęciu konferencji w San Francisco, swoją wielką premierę będzie miało również Sony. Na Times Square w Nowym Jorku Japończycy zaprezentują odświeżoną wersję PlayStation 4. Szykuje się więc bardzo gorący początek września w świecie nowych technologii.

Wszystko, co wiemy na temat iPhone'a 7

iPhone 7 - Grafika koncepcyjnaiPhone 7 - Grafika koncepcyjna Źródło: Yasser Farahi (Oval Picture)

 

 

Więcej o: