Twój dom wkrótce zmądrzeje. LG i Amazon mu w tym pomogą

Brzmi to nieco złowieszczo, ale wspólny wysiłek LG i Amazonu ma na celu lepsze rozpoznawanie zachowania domowników i dopasowywania się sprzętu do ich stylu życia. Internet Rzeczy (Internet of Things) puka do drzwi. Otwierać?

Na zakończonych niedawno w Berlinie targach IFA 2016 LG zaprezentowało ekosystem inteligentnego domu stworzony we współpracy między innymi z Amazonem, światowym liderem detalicznego handlu internetowego. Dzięki tej współpracy centrum multimedialne SmartThinQ Hub jest teraz kompatybilne z Amazon Echo, głośnikiem z inteligentną asystentką głosową Alexa. Sterowanie sprzętem AGD oprócz smartfona może się zatem odbywać również przez komendy głosowe.

LG Smart HomeLG Smart Home źródło: HJK / LG

Nietrudno sobie wyobrazić, jaki będzie dalszy scenariusz takiego rozwiązania. Możliwe będzie zamawianie artykułów gospodarstwa domowego jednym przyciskiem za sprawą urządzenia Amazon Dash oraz czujników LG SmartThinQ zamontowanych w AGD tej marki. Dla przykładu pralka po zakończeniu prania nie tylko powiadomi o tym użytkownika, ale również będzie w stanie sama zamówić zapas proszku do prania.

Lodówka z komputerem czy komputer z lodówką?

Na ekspozycji LG podczas tegorocznych targów IFA nie zabrakło przykładów inteligentnej technologii. Wystarczy wspomnieć o lodówce Smart InstaView Door-in-Door z 29-calowym ekranem dotykowym LCD. W jej środku znajduje się miniaturowy komputer Intel Compute Stick z procesorem Intel Atom. Przeglądanie przepisów, słuchanie muzyki czy zamawianie zakupów przez internet nie będzie już wymagać obecności osobnego komputera w kuchni.

Lodówka LG Smart InstaView Door-in-DoorLodówka LG Smart InstaView Door-in-Door źródło: HJK / LG

Czytaj też: IFA 2016: LG Signature wyciska esencję z RTV i AGD. A ich lodówka ma Windows 10

Asortyment akcesoriów IoT zaprezentowanych przez LG jest dużo większy i obejmuje między innymi produkty SmartThinQ Lightbulb (żarówki), SmartThinQ Plug (wtyczki) oraz SmartThinQ Motion Sensor (czujniki ruchu).

Więcej o: