Mapy Google będą miały funkcję, na którą od dawna czekamy

Kamil Mizera
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że Google Maps to jedna z najlepszych aplikacji oferujących mapy i nawigację na rynku. Wkrótce stanie się jeszcze lepsza, dzięki nowej funkcji.

Na swoim oficjalnym blogu Google zapowiedziało wprowadzenie nowej/starej funkcji do swojej aplikacji z mapami. Ma to być wsparcie dla asystenta głosowego firmy w trybie nawigacji. Dzięki tej opcji będzie można wywołać asystenta za pomocą frazy "Ok Google" oraz wykorzystać jego potencjał.

Czytaj też: Facebook ma kłopot. Niemcy mówią NIE zbieraniu danych z WhatsAppa

Do czego przyda się ta nowa funkcja? Będziemy mogli zapytać o lokalizację najbliższej stacji benzynowej lub o to, jak wygląda ruch na drodze, którą pokonujemy. Funkcja ma pozwolić też na częściowe sterowanie nawigacją w Google Maps. Za jej pomocą będzie można włączyć i wyłączyć widok zdjęć satelitarnych czy wyciszyć głosowe wskazówki. Co więcej, będzie można, na przykład wydać polecenie połączenia głosowego z wybranym kontaktem. Lista możliwości jest naprawdę spora, a przejrzeć je można pod tym linkiem

mapy Googlemapy Google zrzut ekranu (www.blog.google.com)

Jest też nieco gorsza wiadomość. Funkcja ta na razie dostępna jest tylko na Androida. Co więcej, na razie nie da się jej uruchomić w polskiej wersji językowej aplikacji Google Maps. 

Zwróciliśmy się z pytanie o termin uruchomienia tej funkcji w Polsce do polskiego oddziału Google. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, natychmiast zaktualizujemy wpis. 

[Aktualizacja]: Google Polska potwierdza, że funkcja ta będzie działać w języku polskim, ale na razie nie ma określonego terminu jego wprowadzenia.