Mapy Google będą miały funkcję, na którą od dawna czekamy

Kamil Mizera
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że Google Maps to jedna z najlepszych aplikacji oferujących mapy i nawigację na rynku. Wkrótce stanie się jeszcze lepsza, dzięki nowej funkcji.

Na swoim oficjalnym blogu Google zapowiedziało wprowadzenie nowej/starej funkcji do swojej aplikacji z mapami. Ma to być wsparcie dla asystenta głosowego firmy w trybie nawigacji. Dzięki tej opcji będzie można wywołać asystenta za pomocą frazy "Ok Google" oraz wykorzystać jego potencjał.

Czytaj też: Facebook ma kłopot. Niemcy mówią NIE zbieraniu danych z WhatsAppa

Do czego przyda się ta nowa funkcja? Będziemy mogli zapytać o lokalizację najbliższej stacji benzynowej lub o to, jak wygląda ruch na drodze, którą pokonujemy. Funkcja ma pozwolić też na częściowe sterowanie nawigacją w Google Maps. Za jej pomocą będzie można włączyć i wyłączyć widok zdjęć satelitarnych czy wyciszyć głosowe wskazówki. Co więcej, będzie można, na przykład wydać polecenie połączenia głosowego z wybranym kontaktem. Lista możliwości jest naprawdę spora, a przejrzeć je można pod tym linkiem

mapy Googlemapy Google zrzut ekranu (www.blog.google.com)

Jest też nieco gorsza wiadomość. Funkcja ta na razie dostępna jest tylko na Androida. Co więcej, na razie nie da się jej uruchomić w polskiej wersji językowej aplikacji Google Maps. 

Zwróciliśmy się z pytanie o termin uruchomienia tej funkcji w Polsce do polskiego oddziału Google. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, natychmiast zaktualizujemy wpis. 

[Aktualizacja]: Google Polska potwierdza, że funkcja ta będzie działać w języku polskim, ale na razie nie ma określonego terminu jego wprowadzenia.

Więcej o:
Komentarze (25)
Mapy Google będą miały funkcję, na którą od dawna czekamy
Zaloguj się
 • artur737

  Oceniono 4 razy 4

  Niech się lepiej skupią na tym aby działało jak trzeba to co już jest. Dlaczego idę w dół mapy. Dlaczego już kilka razy google maps wyprowadziła mnie na manowce.
  W marzeniach mam natomiat limit prędkości w nawigacji.

 • ksobier

  Oceniono 19 razy 3

  Nie lubie jedzic na google. Moj stary tomtom nawiguje znacznie lepiej (fakt, ze urzadzenie jest zbudowane tylko do tego celu). Google za to nic nie kosztuje, a aktualizacje mapy tomtom sa na prawde kosztowne.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 1 raz 1

  Mało przydatne. To co by się w google maps bardzo przydało (a kiedyś było i zostało wycofane) to możliwość nawigacji po zaimportowanym tracku (KML z my maps, albo nawet GPX). Polecenia głosowe to mało przydatny gadżet.

 • buli01

  0

  dlaczego mapa pokazuje jazdę "w dół mapy"??

 • zapiski_dziada

  Oceniono 3 razy -3

  Są dużo lepsze aplikacje nawigacyjne jak choćby Osmand. Google Maps nigdy nie było dobre i nigdy nie będzie, bo Google zajmuje się wszystkim więc nic nie działa tak jak należy. Kiedyś posłużyłem się wskazówkami z Google Maps, żeby znaleźć sklep i dojechać do niego. Po dotarciu do celu okazało się, że sklepu nie ma w tym miejscu już ponad 2 lata. Od tamtej pory omijam tą aplikację z daleka.

 • mille666

  Oceniono 5 razy -3

  Chyba nie znacie innych nawigacji, skoro niby te najlepsze, a już mapy online to kpina.

  Google płaci - Agora reklamuje.

 • michalwyb

  Oceniono 5 razy -3

  A czy kiedyś w Maps'ach będzie informacja o dozwolonej prędkości jaka panuje na danym odcinku drogi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX