DTEK60 - drugi smartfon BlackBerry z Androidem, ale już nie od BlackBerry

Znany z wiarygodnych internetowych przecieków sprzętowych Evan Blass, podzielił się ze światem renderem drugiego smartfonu BlackBerry z Androidem, który już wkrótce trafi na rynek. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, DTEK60 nie będzie już jednak urządzeniem, które dostarczy na rynek samo BlackBerry.

Jak wspominaliśmy kilka dni temu, BlackBerry podjęło decyzję o wycofaniu się z projektowania oraz produkcji smartfonów. Przypuszczalnie za tworzenie kolejnych telefonów pod tą marką weźmie się Alcatel. Pierwszy smartfon BlackBerry z Androidem (DTEK50) był w istocie nieco zmodyfikowaną wersją Idola 4S. Wszystko wskazuje na to, że drugi w kolejce DTEK60 będzie w zasadzie odpowiednikiem chińskiego TCL 950 (dla niewtajemniczonych - Alcatel jest częścią TCL).

Według przecieku Evana Blassa, DTEK60 ma mieć 5,5-calowy ekran QHD (534 piksele na cal). W środku znajdzie się chipset Snapdragon 820 i układ graficzny Adreno 530, korzystające z 4 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dane. Jeśli chodzi o możliwości foto wideo, główny aparat DTEK60 ma mieć rozdzielczość 21 MP, zaś drugi z przodu - 8 MP. Bateria o pojemności 3000 mAh będzie zamontowana na stałe. Urządzenie będziemy ładować przez port USB-C.

Czytaj też: Alcatel Idol 4 - sprawdzamy smartfon z goglami VR za śmieszną cenę

Na razie brak jakichkolwiek informacji o dacie premiery modelu DTEK60.

Więcej o: