Razem zmieniają świat

Together to motto tegorocznej konferencji organizowanej przez OVH - francuską firmę z polskimi korzeniami.
embed

Hasło konferencji wydaje się nie przypadkowe ? dla założycieli, rodziny Klaba współpraca ludzi połączonych pasją ma kluczowe znaczenie. Dotyczy to zarówno pracowników jak i startupów, którym OVH stworzyło dogodne warunki rozwoju. Ponad 400 nowopowstałych firm może korzystać przez 2-3 lata z darmowej infrastruktury, a co więcej są wpierane marketingowo w dotarciu do klientów. Jak mówi Henryk Klaba ? zysk nie jest wartością nadrzędną, równie ważne jest wprowadzanie innowacji i walka o uzyskanie wysokiej pozycji na rynku.

Firma OVH jest jednym z największych producentów komputerów w Europie, produkując własnej konstrukcji serwery na potrzeby Data Center. Jednocześnie uruchamiane są kolejne usługi jak np. platforma serverless dla aplikacji mobilnych czy ?wirtualne desktopy? umożliwiające zdalną pracę.

Własny model biznesowy wydaje się sprawdzać na bardzo konkurencyjnym rynku ? przychód 1 mld EUR ma zostać osiągnięty już w najbliższych latach. Dziś jest to ponad 360 mln EUR, zaś wzrost rok do roku przekracza 40%.  

Warszawa, Singapur i Sydney trzy nowe centra danych

Pod nazwą kodową WaW, SNG i SYD, OVH otwiera trzy centra danych na terenie Polski, Singapuru oraz Australii. W ten sposób firma realizuje pierwszy etap planu dotyczącego rozwoju centrów danych, ogłoszonego w 2015 roku. Nowe obiekty umożliwią wsparcie klientów OVH w ich globalnej ekspansji oraz pozwolą zaspokoić rosnący popyt na usługi outsourcingu infrastruktury cyfrowej na całym świecie. Polskie data center mieści się w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim, gdzie firma znalazła dogodne warunki inwestycyjne. W pierwszym etapie będzie działało 6 tyś. serwerów zaś docelowo w centrum przetwarzania danych zainstalowane będzie 25 tyś maszyn

Posiadanie zasobów cyfrowych jak najbliżej obszaru prowadzonej działalności gospodarczej lub w momencie wejścia na nowe rynki stało się dla firm poważnym wyzwaniem. Potwierdzają to również klienci OVH, którzy oczekują dostępu do usług we własnych krajach lub na nowych obszarach geograficznych. OVH obsługuje obecnie milion klientów w ponad 130 krajach. Z tego powodu firma podjęła decyzję o utworzeniu nowych centrów danych na całym świecie.

Oferta dostosowana do każdego rynku

W celu zapewnienia klientom możliwości testowania swoich usług w każdym z nowopowstałych centrów danych, OVH stworzyło specjalną ofertę startową ?Discover", zapewniając przy tym najlepszy stosunek jakości do ceny na każdym rynku.

Najwyższa wydajność została uzyskana dzięki rozwijanej infrastrukturze sieciowej OVH. Jako europejski lider w obszarze usług cloud, OVH działa przy wykorzystaniu własnej globalnej sieci o przepustowości 7,3 Tbps, która gwarantuje optymalną latencję i bezpieczeństwo. Spółka dysponuje 32 PoP-ami (Point of Presence) na całym świecie, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie przepustowości łącza w konkurencyjnych cenach, nawet w miejscach gdzie przesył danych jest bardzo kosztowny, np. w Azji.

Wszystkie usługi proponowane w nowych centrach danych zapewniają bezpłatnie ochronę anty-DDoS, utrzymaną w jednakowym standardzie dla wszystkich ofert OVH. Infrastruktura anty-DDoS obejmuje każde centrum danych OVH. Dodatkowo dzięki usłudze vRack możliwe będzie uruchomienie chmury hybrydowej, co pozwoli na połączenie różnych usług OVH (serwery dedykowane, chmura prywatna oraz publiczna) między różnymi centrami danych, w tym polskim. Dzięki temu użytkownicy zyskają jeszcze większe bezpieczeństwo (georedundancja) oraz dostępność swoich usług (połączenia sieciowe).

W zależności od kraju, w kolejnych miesiącach do portfela produktów będą wprowadzane nowe usługi - oferta serwerów dedykowanych, VPS, chmura publiczna, chmura prywatna oraz Cloud Hosting. OVH planuje udostępnienie wszystkich swoich rozwiązań na całym świecie za pośrednictwem panelu klienta oraz interfejsu API, optymalizując doświadczenia i wygodę użytkowników.

Kolejne centra danych w Stanach Zjednoczonych i Europie

Oprócz otwarcia trzech centrów danych, do końca 2017 roku OVH planuje udostępnienie siedmiu kolejnych placówek w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Anglii i Holandii. Wraz z końcem 2016 roku planowane jest uruchomienie centrum danych w Wirginii na wschodnim wybrzeżu USA. Terminy i lokalizacja jednostki na zachodnim wybrzeżu USA zostaną podane na początku 2017 roku. Jeśli chodzi o Anglię i Niemcy zapadły już decyzje o lokalizacjach w pobliżu Frankfurtu i Londynu. Pierwsze oferty dla klientów korzystających z tych ośrodków przetwarzania danych są przewidziane już na początek 2017 roku. Obiekt w Holandii ruszy z końcem przyszłego roku. W przypadku inwestycji w Hiszpanii i Włoszech nadal trwa poszukiwanie odpowiednich lokalizacji.

Obecnie, łączna liczba centrów danych należących do OVH wynosi 20 działających jednostek rozlokowanych na całym świecie. Finalizacja budowy poszczególnych obiektów sprawi, że klienci OVH będą mieli do dyspozycji 27 obiektów znajdujących się w 11 krajach na 3 kontynentach.