Nintendo Switch - nowa konsola ujrzała światło dzienne

Nintendo zaprezentowało swoją najnowszą konsolę do gier. Nintendo Switch to połączenie konsoli i tabletu. Mobilne urządzenie można podłączyć do telewizora lub monitora.
 

Po tygodniach wyczekiwania nadszedł moment, w którym Nintendo zaprezentowało nową konsolę - Nintendo Switch (wcześniej spodziewaliśmy się nazwy Nintendo NX). Co ciekawe, Japończycy pokazali nam urządzenie mobilne, które jednocześnie możemy zmienić w tradycyjną konsolę podłączaną do telewizora lub monitora.

Producent w tej chwili nie zdradza szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej. Według przecieków Nintendo Switch obsługuje standard 4K podczas odtwarzania filmów. Grać będzie można w rozdzielczości 1080p/60fps. Zarówno Full HD, jak i większa liczba klatek na sekundę, powinny zapewnić graczom całkiem dobre wrażenia.

Interesujący jest również fakt, że Nintendo Switch ma być konsolą do wspólnego grania. Będzie to możliwe m.in. dzięki dwóm wysuwanym bocznym panelom urządzenia, które mogą jednocześnie pełnić funkcję niewielkich kontrolerów.

Osoby, które wolą grać w domu, będą mogły podłączyć urządzenie do telewizora, za pomocą specjalnej przystawki. Switch będzie również obsługiwać pełnowymiarowego gamepada, który przypomina nieco kontrolery znane z PS4 oraz Xboxa One.

Nintendo SwitchNintendo Switch fot. Nintendo

Współpraca z wielkimi studiami

Możemy uspokoić osoby, które boją się, że nowa konsola Nintendo będzie urządzeniem niszowym, a portfolio gier zostanie ograniczone do serii Mario i japońskich RPG-ów.

Nic z tych rzeczy. Nintendo pochwaliło się współpracą z największymi studiami deweloperskimi na świecie. Wśród nich znajdziemy m.in. Activision, EA, Ubisoft, Square Enix czy Bethesdę.

Na krótkim trailerze zaprezentowanym przez Japończyków widzimy m.in. konsolę podczas rozgrywki w "Skyrima" oraz "NBA Live 2017". Oznacza to tylko jedno, Nintendo zależy również na graczach, którzy do tej pory nie byli jego sympatykami.

Pełna specyfikacja urządzenia

W tej chwili nie została jeszcze zaprezentowana. Z nieoficjalnych przecieków wiemy jednak, że urządzenie ma bazować na procesorze graficznym firmy nVidia, bazującym na podobnej technologii do tej, która jest wykorzystywana w kartach z serii GeForce.

Dostępność i cena

Nintendo Switch będzie dostępne w marcu przyszłego roku. Nie znamy ceny konsoli.

Nintendo rośnie dzięki Pokemonom

Premiera Ninendo odbywa się w dobrym dla firmy czasie. Popularność gry Pokemon Go pozwoliła jej odzyskać rynkowy wigor.  Już w dwa dni po premierze mobilnego hitu wartość giełdowa firmy skoczyła o 7,5 miliarda dolarów. 

Kiedy kilka godzin temu Nintendo potwierdziło dzisiejszą premierę, akcje spółki po raz kolejny poszybowały w górę.

 

Więcej o: