Rusza Facebook Gameroom. Twoi znajomi znów będą cię irytować zaproszeniami do gier?

Mark Zuckerberg stara się przekonać zarówno graczy, jak i twórców gier, że tematu cyfrowej rozrywki sobie nie odpuszcza. Uruchomiona właśnie platforma Facebook Gameroom ma agregować wszystkie gry z Facebooka w jednym wygodnym miejscu. Tylko czy nie wznowi irytującej fali zaproszeń od znajomych do zagrania w Candy Crush?

Na Facebook Gameroom znajdziemy praktycznie wszystkie tytuły, w które zagrywają się użytkownicy największej społecznościówki na świecie. Obecnie serwis nie może zatem stanowić jakiejkolwiek konkurencji dla poważnych platform gamingowych w stylu Steama, Origina czy rodzimego serwisu GOG, choć docelowo twórcy wspominają o możliwości sprzedaży przez niego 'dużych' gier pecetowych.

Aby zainstalować Facebook Gameroom należy pobrać plik z rozszerzeniem EXE z oficjalnej strony platformy. Na razie platforma działa wyłącznie pod systemami Windows (od wersji 7). Interfejs programu bardzo przypomina to, co znamy ze wspomnianego wcześniej Steama czy Origina. Asortyment został podzielony na 18 kategorii tematycznych. W zasadzie każdy znajdzie tu coś dla siebie (od strategii przez strzelanki, zręcznościówki, karcianki do prostych gier logicznych). Nie brakuje nieśmiertelnych Candy Crush oraz Farmville.

Przykładowa gra z Facebook GameroomPrzykładowa gra z Facebook Gameroom źródło: zrzuty ekranowe

Facebook robi również ukłon w stronę twórców gier, za sprawą mocnej współpracy z Unity, firmą stojącą za jednym z popularniejszych obecnie silników gier. Deweloperzy pracujący na tym rozwiązaniu mogą w prosty sposób eksportować swoje produkcje wprost do Facebook Gameroom.

Oczywiście, największa społecznościówka świata nie omieszka solidnie podpromować swojego nowego dziecka. Czy to oznacza, że w najbliższym czasie znów zaleją nas zaproszenia od znajomych do hodowania marchewek i zbierania diamentów? Mam nadzieję, że nie. 

Więcej o: