Android Auto dostępny w każdym samochodzie. W Polsce? Być może już wkrótce

Google wychodzi naprzeciw posiadaczom starszych aut pozbawionych elektronicznych wyświetlaczy i zaawansowanych systemów komputerowych. Od teraz aplikację Android Auto da się również uruchomić na smartfonie. Niestety, polscy kierowcy muszą jeszcze na nią zaczekać.

Projekt Android Auto wystartował 2 lata temu i obecnie rozwiązanie jest oferowane w ponad 200 modelach aut 50 różnych marek. Posiadacze starszych aut pozbawionych elektronicznych systemów i wyświetlaczy byli z tego grona wyłączeni. Na szczęście od teraz mogą wykorzystać Android Auto na swoich smartfonach.

Aplikacja zapewnia dostęp do nawigacji w Google Maps, komunikacji audio i tekstowej, odtwarzania muzyki (Spotify, Pandora, Google Play Music), oraz komend głosowych. Docelowo wszystkie funkcje będzie można wywołać głosowo przez "OK, Google". Aktualizacja dodaje możliwość automatycznego uruchomienia aplikacji po sparowaniu przez Bluetooth ze słuchawką lub systemem audio w samochodzie.

Android AutoAndroid Auto źródło: zrzuty ekranowe

Żeby skorzystać z Android Auto na smartfonie trzeba mieć urządzenie z Androidem od wersji 5.0. Poniżej lista kompatybilnych z aplikacją urządzeń. Przypuszczalnie będzie ona stopniowo poszerzana. W najbliższych dniach obecna wersja (2.0) będzie sukcesywnie udostępniana w 30 krajach. Niestety na tej liście nie ma jeszcze Polski. W rodzimej wersji Google Play jest co prawda dostępna poprzednia wersja aplikacji z maja 2016, ale polski oddział Google informuje, że Android Auto nigdy nie był oficjalnie dostępny w naszym kraju. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość.

- - -

Lista smartfonów kompatybilnych z Android Auto: LG G5, HTC 10, Google Pixel i Google Pixel XL, Samsung Galaxy S7 Edge, Moto X, Nexus 6P oraz Nexus 5X.

Lista tabletów kompatybilnych z Android Auto: Pixel C, Nvidia Shield Tablet K1, Samsung Galaxy Tab S2 8.0, Sony Xperia Z4 Tablet

Lista smartwatchy kompatybilnych z Android Auto: LG Watch Urbane edycja II LTE, Casio Smart Outdoor Watch, Fossil Q Founder, Tag Heuer Connected, Moto 360 for Women, Huawei Watch, Asus Zen Watch 2, LG Watch Urbane, Moto 360, Sony SmartWatch 3 oraz Moto 360 Sport.

Źródło: blog.google

Więcej o: