Nie otwieraj tego filmu. Całkowicie zawiesi twojego iPhone'a

Znaleziono nowy błąd w iOS. Otwarcie krótkiego filmu na iPhone skutkuje całkowitym zawieszeniem telefonu. Jedynym sposobem na przywrócenie iPhone'a do życia jest twardy reset.

Wykryto nowy błąd pozwalający na całkowite zawieszenie iPhone'a. Wystarczy otwarcie zaledwie kilkusekundowego filmu z rozszerzeniem .mp4 w przeglądarce Safari.

Kilkanaście sekund po obejrzeniu filmu iPhone znacząco zwolni, aż w końcu całkowicie się zawiesi. Jedyną radą na przywrócenie telefonu do działania jest twardy reset urządzenia.

W celu zresetowania telefonu wystarczy przytrzymać jednocześnie przycisk włączający urządzenie i przycisk Początek, aż do wyświetlania na ekranie logo Apple. W iPhone 7 trzeba przytrzymać włącznik i przycisk zmniejszający głośność dźwięku. Na szczęście proces ten nie usuwa danych z pamięci wewnętrznej, jednak wymazuje wszystkie niezapisane dane.

Cały proces zobaczyć możecie na filmie poniżej:

 

Wada znajduje się w urządzeniach z systemem iOS 5 i nowszych, także na iPhone'ach 7 z najnowszą wersją oprogramowania iOS 10.1.1. Co ciekawe błąd obecny jest nawet w iOS 10.2 w wersji beta 3. Czekamy zatem aż Apple wyda odpowiednią aktualizacje, która załata znalezioną właśnie lukę.

Co ciekawe, podobne błędy pojawiały się w iOS już wcześniej. Niedawno usłyszeć mogliśmy o wiadomości, która wysłana na iPhone'a zawieszała go, nawet jeśli nie została otwarta.

 

Więcej o: