Xiaomi za kilka dni zaprezentuje nową wersję klona MacBooka Air. Będzie łączność LTE

W piątek, 23 grudnia Xiaomi ma zaprezentować nowego Xiaomi Mi Notebook Air. Rozesłano już zaproszenia. Najprawdopodobniej w nowej wersji komputera pojawi się łączność LTE.

Pod koniec lipca chińska firma znana głównie z produkcji porządnych, lecz tanich smartfonów weszła na rynek notebookówZaprezentowano wówczas Xiaomi Mi Notebook Air w dwóch wersjach różniących się od siebie m.in. rozmiarem ekranu.

Notebooki od Xiaomi są eleganckie, dobrze wykonane i... bardzo podobne do MacBooka Air. Tak bardzo, że szybko zostały okrzyknięte klonami przenośnych komputerów od Apple. Zresztą wystarczy spojrzeć na nazwę, która wyraźnie sugeruje "inspirowanie się" produktem giganta z Cupertino.

Teraz Xiaomi wysłało mediom zaproszenia na prezentacje, która odbędzie się 23 grudnia. Co ciekawe, zaproszenie przedstawia Notebook Air, który na pasku zadań wyświetla ikonkę łączności LTE.

Można więc wywnioskować, że nowy model Xiaomi Mi Notebook Air będzie wyposażony w moduł 4G, co nawet w dzisiejszych czasach nie jest częste. Zwłaszcza jeśli mówimy o urządzeniach w cenie ok. 2300 zł (bez podatków), bo właśnie tyle kosztuje mniejszy, z zaprezentowanych w lipcu komputerów.

Niestety nie wiadomo czy Xiaomi zdecydowało się na jakiekolwiek inne zmiany względem pierwszych wersji notebooków. Być może zdecydowano się jedynie na dodanie łączności LTE, w jednym lub obu wariantach Mi Notebook Air. 

Wszystkiego dowiemy się na konferencji, która odbędzie się już za kilka dni.