ThinkPad X1. Nasz. I Twój.

Rok temu firma Lenovo zaprezentowała rozszerzoną ofertę ThinkPad X1, dowodząc swojej bezkompromisowej innowacyjności. Te wszechstronne produkty oferowały użytkownikom najlepsze możliwe funkcje komputera osobistego.
embed

Obecnie najnowsza generacja produktów ThinkPad X1 kontynuuje to podejście i zaspokaja w szczególności potrzeby pracowników oraz firm w zmieniającym się środowisku.

Rodzina ThinkPad X1

Mobilność urządzeń jest obecnie wyjątkowo ważna. Ponad połowa pracowników pracuje w domu przynajmniej w pewnym zakresie, a wielu przedstawicieli pokolenia millenialsów ceni sobie elastyczność pod względem urządzeń bardziej niż wynagrodzenie w potencjalnym miejscu pracy. Miejsce pracy staje się bardziej dynamicznym środowiskiem, w którym statyczne biurka coraz częściej ustępują miejsca bardziej otwartym powierzchniom sprzyjającym spontanicznym interakcjom i przedsiębiorczości.

Urządzenia ThinkPad należą do najbardziej cenionych komputerów biznesowych od niemal 25 lat i w dalszym ciągu są projektowane oraz konstruowane w wyjątkowy sposób. Filar tej marki, rodzina X1, to efekt orientacji w potrzebach klientów oraz uwzględnienia wielu czynników na etapie projektowania. Wysoką pozycję na tej liście zajmują technologie, rozmiary, waga i materiały, ale w największym stopniu na opracowanie tych produktów wpłynęły wnioski na temat użyteczności, trybów użytkowania i łączności wyciągnięte z badań przeprowadzonych wśród klientów. Profesjonaliści biznesowi wymagają od siebie tego, co najlepsze, i oczekują, że ich urządzenia będą działać tak samo. ThinkPad X1 ma przede wszystkim zapewniać użytkownikom najlepsze wrażenia, dostosowując się do zmian w miejscu pracy, osobistego stylu używania komputera oraz preferencji pod względem wzornictwa, Uwzględnia również potrzeby w zakresie zabezpieczeń i łatwości zarządzania w ramach sprawnie działającej infrastruktury IT. 

W roli głównej na tegorocznych targach CES występuje ThinkPad X1 Carbon piątej generacji

Na pierwszy rzut oka ThinkPad X1 Carbon wygląda znajomo, ale kiedy przyjrzeć się dokładniej, okazuje się, że jest mniejszy. Jest nie tylko najlżejszym notebookiem w swojej klasie, ważąc 1,14 kg, ale też najmniejszym, choć w formacie typowym dla notebooków 13-calowych mieści aż 14-calowy ekran IPS o wysokiej jakości. Mniejsze wymiary nie pozostawiają miejsca na kompromisy. X1 Carbon pozostaje nadal innowacyjnym urządzeniem należącym do najcieńszych, najlżejszych i najbardziej wytrzymałych notebooków na rynku. Dzięki pełnemu zestawowi portów, kamerze na podczerwień, funkcjom łączności i zabezpieczeń, X1 Carbon zapewnia maksymalną wydajność pod każdym względem. Obraz dopełnia sześciowierszowa klawiatura ThinkPad z udoskonalonym panelem dotykowym Microsoft Precision Touchpad (z fizycznymi przyciskami) oraz charakterystyczny TrackPoint.

X1 Carbon jest dostępny w klasycznej czerni marki ThinkPad oraz nowym kolorze srebrnym, ale jego największe zalety kryją się pod obudową. Zdaniem klientów najważniejszym aspektem mobilnego ultrabooka biznesowego jest żywotność baterii, ale nie kosztem bezpieczeństwa danych i łączności. Wprowadzone przez Lenovo udoskonalenia powstały bezpośrednio w wyniku nieustannych analiz, testów i badań opinii klientów.

Spośród nowych udoskonaleń warto wymienić następujące atuty:

 • Bateria wystarcza na superdalekobieżny lot i napisanie wiadomości do domu po wylądowaniu. Według testu przy użyciu programu MobileMark? 2014 użytkownicy mają teraz do dyspozycji nawet 15,5 godziny.
 • Modem Qualcomm? Snapdragon? X7 LTE-A Wireless WAN oferuje nawet trzykrotnie szybszą łączność LTE1 . Opcje WIFI CERTIFIED WiGig? są nadal dostępne, ale mogą występować razem dzięki zmianie rozmieszczenia anten.
 • ? Porty ThunderboltTM 3 zapewniają ośmiokrotnie szybszą łączność niż USB 3.0 i umożliwiają przesyłanie sygnału wideo o rozdzielczości 4K. W notebooku zmieściły się też jeszcze gniazda USB 3.0 typu A oraz HDMI!
 • Większe możliwości w zakresie dokowania dzięki nowym stacjom z gniazdami Thunderbolt 3 i USB Type-C.

W zeszłym roku ofiarą cyberprzestępstw2 padło 689 milionów osób i wykryto3 431 milionów nowych odmian szkodliwego oprogramowania. Zabezpieczenia urządzeń stają się więc wyjątkowo istotne. ThinkPad X1 Carbon jest zabezpieczony lepiej niż kiedykolwiek przedtem, dzięki udoskonaleniom w zakresie uwierzytelniania wieloczynnikowego:

 • Notebook ThinkPad ma ulepszone funkcje uwierzytelniania biometrycznego obejmujące kamerę na podczerwień do rozpoznawania twarzy podczas logowania się przy użyciu funkcji Windows Hello.
 • Czujnik linii papilarnych Match-on-Chip dodaje kolejną warstwę zabezpieczeń. Zarejestrowane dane są przetwarzane w samym czujniku, a wszystkie obrazy linii papilarnych są przetwarzane w procesorze odcisków palców, co zapobiega próbom dostępu ze strony osób niepowołanych.
 • ThinkPad X1 Carbon jest też pierwszym notebookiem klasy biznesowej, który umożliwia uwierzytelnianie biometryczne FIDO w usłudze PayPal . Technologia Intel Software Guard Extensions (SGX) zabezpiecza poświadczenia FIDO? użytkownika, a czujnik linii papilarnych Synaptics Natural IDTM oferuje zabezpieczenia klasy korporacyjnej z szyfrowaniem TLS 1.2. Ochrona na poziomie sprzętowym umożliwia użytkownikom uwierzytelnianie w serwisach internetowych zabezpieczonych przy użyciu technologii FIDO, takich jak PayPal?, przy użyciu odcisku palca zamiast hasła.

ThinkPad X1 Yoga również został zmodernizowany i jest też dostępny w wersji srebrnej. Klienci poszukujący konwertowalnego notebooka oczekują maksymalnego komfortu korzystania z funkcji systemu Windows 10 dzięki elastycznemu działaniu w różnych trybach, wysokiej wydajności i bardziej naturalnej pracy z piórem cyfrowym. X1 Yoga sprawdza się znakomicie, dostosowując się do różnych potrzeb użytkowników. Oferuje im nowe ładowane pióro cyfrowe, znakomity obraz na ekranie oraz wyjątkową, ulepszoną klawiaturę. Model ten dzieli wiele udoskonaleń z notebookiem X1 Carbon, takich jak lepsze zabezpieczenia i pełny zestaw portów łącznie z Thunderbolt 3 . Dzięki baterii wystarczającej na 15 godzin pracy lot z Nowego Jorku do Tokio czy z Dubaju do Sydney nie jest już problemem dla mobilnego profesjonalisty.

Najważniejsze cechy i funkcje:

 • Użytkownikom spodoba się jedyny notebook z 14-calowym ekranem OLED, który wyświetla zachwycające kolory, pełne czernie i 100% przestrzeni barw Adobe RGB.
 • Technologia graficzna Intel? Iris? z dedykowaną wysoką przepustowością oraz szybka pamięć zapewniająca wysoką wydajność grafiki Intel? HD.
 • Pióro ThinkPad Pen Pro na rok 2017 ma nową, miękką końcówkę elastomerową. Wytwarza ona większe tarcie na szkle, dzięki czemu użytkownik ma wrażenie bardziej naturalnego pisania.
 • Inżynierowie Lenovo udoskonalili jeszcze bardziej specjalną opuszczaną klawiaturę. Nowa klawiatura w trybie tabletu staje się całkowicie płaska, zapewniając większą stabilność i komfort, a także wytrzymałość i niezawodność klawiszy.

ThinkPad X1 Tablet w nowej wersji na rok 2017 oferuje bezkompromisową konstrukcję ?2 w 1? oraz funkcje klasy korporacyjnej. ThinkPad X1 Tablet na rok 2017 został przetestowany pod kątem wymagań wojskowej normy MIL-SPEC i robi wrażenie niewielką wagą, modułową konstrukcją oraz łatwością serwisowania.

 • Moduły do modelu X1 Tablet umożliwiają rozbudowę portów, wydłużenie działania baterii o 5 godzin oraz projekcję materiałów bezpośrednio z biurka.
 • Dzięki uproszczonym możliwościom serwisowania oraz szerokiej ofercie opcji dokowania X1 Tablet jest wyjątkową propozycją w segmencie komputerów z odłączanym ekranem.