Ta gra dostarczy ci masę dobrej rozrywki i przy okazji sprawdzi twoją wiedzę. Oto Quiz & Go

Kamil Mizera
Kiedy rozdano pierwsze Oskary? Które europejskie miasto jest najludniejsze? Kto był pierwszym królem Polski? Jeżeli lubisz quizy i szukasz ciekawej gry w tej kategorii, to Quiz & Go jest dla ciebie.

Quiz & Go to darmowa gra na iOS oraz Androida, która ucieszy fanów zarówno Milionerów jak i Candy Crush Saga. Tytuł ten łączy bowiem w sobie klasyczny turniej wiedzy z rozbudowanym trybem światów, w których czekają nas nowe wyzwania. Wszystko to zaś w świetnej graficznej i dźwiękowej oprawie.

Gra Quiz & Go jest dość klasycznym przedstawicielem gatunku turniejów/quizów. Opiera się na odpowiadaniu na pytania, poprzez wybranie jednej z czterech poprawnych odpowiedzi. W każdej rundzie mamy kilka-kilkanaście pytań, a na znalezienie właściwej odpowiedzi 12 sekund. 

I tutaj kończą się podobieństwa, gdyż Quiz & Go, nie wymyślając koła na nowo, uatrakcyjnia rozgrywkę za pomocą dość rozbudowanego systemu premiowania. Za dobre odpowiedzi dostajemy gwiazdki, monety, bilety i energię. Każdy z tych bonusów możemy wykorzystać w inny sposób. Monety posłużyć nam mogą do odblokowania pobocznych zestawów pytań, energia jest niezbędna do kontynuowania gry, bilety przenoszą nas do następnych światów.

 

Quiz and GoQuiz and Go zrzut ekranu

Gra oferuje na chwilę obecną 9 światów, w tym jeden ogólny, w którym znajdziemy pytania z różnych kategorii, oraz szczegółowe, skupione wokół konkretnej tematyki. I tak w świecie Hollywoodu będziemy odpowiadać przede wszystkim na pytania związane z szeroko pojętą kinematografią. 

Ponieważ wraz z rozwojem rozgrywki pytania są coraz trudniejsze, to można korzystać ze specjalnych ułatwień. W ramach serii pytań można skorzystać z 3 ułatwień, które jednak wybieramy jeszcze przed rozgrywką. Są one oczywiście limitowane i po ich wyczerpaniu należy nowe wykupić. Warto pamiętać, że nawet jeżeli nie skorzysta się z wybranego ułatwienia, to ono ostatecznie zniknie, jeżeli zostało wybrane do danej serii pytań. 

Quiz and GoQuiz and Go zrzut ekranu

Samo Quiz & Go jest darmowe, choć oferuje możliwość płacenia za dodatkowe bonusy w ramach aplikacji. Zamiast płacenia można również skusić się na obejrzenie reklamy. Nie ma za to wyskakujących reklam, a w samą grę można grać właściwie nie wydając pieniędzy.

Quiz & Go to ciekawa propozycja dla fanów quizów i poszukiwaczy niezobowiązującej rozrywki. W sklepach z aplikacjami gra zbiera bardzo dobre recenzje, a choć do wczoraj była tylko w wersji Beta, to w samym Google Play została już pobrana ponad 10 tysięcy razy. Warto podkreślić, że Quiz & Go to pierwsza gra tego formatu, która została stworzona przez polski portal - Gazeta.pl. Nie jest to standardowa praktyka, gdyż portale raczej skupiają się na tworzeniu aplikacji kontekstowych, zaś Quiz & Go to pełnowymiarowa gra, której zadaniem jest zarabianie pieniędzy, jak w przypadku innych tytułów. 

Więcej o: