Kolejna nowość w Google Maps. Pełna integracja z Uberem. To nie spodoba się taksówkarzom

Daniel Maikowski
Google wprowadza kolejną nowość do swoich map. Od teraz, z poziomu aplikacji Google Maps będziemy mogli zamówić kurs Uberem. Zmiana będzie dostępna zarówno w aplikacji dla iOS, jak i Androida.

Już wcześniej, z poziomu Google Maps, mogliśmy sprawdzić przewidywany czas dotarcia Uberem w wybrane miejsce. Jednak, aby zamówić kurs, musieliśmy przechodzić do dedykowanej aplikacji Ubera, co nie było specjalnie wygodne.

Integracja Google Maps z UberemIntegracja Google Maps z Uberem fot. Google

Teraz nasz kurs możemy zrealizować bez potrzeby opuszczania Google Maps - od wybrania miejsca docelowego, przez zamówienie samochodu, a skończywszy na płatności. Wystarczy wcześniej wprowadzić swoje dane logowania do Ubera.

Na mapach pojawią się dostępne aktualnie samochody Ubera, a podczas podróży wyświetlą się wszystkie istotne dla nas informacje, takie jak przewidywana godzina dotarcia na miejsce, cena czy trasa, którą będziemy jechać.

 

W czasie pisania tego tekstu pełna integracja Google Maps z Uberem nie była jeszcze dostępne w Polsce. Zwróciliśmy się do polskiego oddziału Google z pytaniem o to, czy i kiedy nowe funkcje zostaną udostępnione w naszym kraju.

Otrzymaliśmy zapewnienie, że nowe Maps zawitają  również do Polski, a użytkownicy smartfonów z Androidem i iOS otrzymają do nich dostęp w ciągu kilku najbliższych dni.

Więcej o: