Zapomnij o Super Mario, Nintendo szykuje kolejną grę na smartfony. Premiera już 2 lutego

Super Mario Run jeszcze nie doczekało się premiery na Androida, a Nintendo już szykuje kolejną grę na urządzenia mobilne. Będzie kolejny hit?

Być może wielu z was w dalszym ciągu czeka na Super Mario Run na Androida, która według najnowszych doniesień ma zadebiutować dopiero w marcu. Jeśli jednak nie chcecie czekać na wąsatego hydraulika, mamy dla was dobrą informację. Nintendo przygotowuje kolejną grę z myślą o urządzeniach mobilnych.

Chodzi o Fire Emblem Heroes, która jest jedną z części taktycznych gier fabularnych produkcji Nintendo. Japońska firma planuje realistyczną adaptację gry. Podobna ma pozostać zarówno stylistyka, jak i model gry.

W grze poruszamy się po planszy o wielkości 8 na 6 pól. Po drodze napotykamy na wrogów z którymi toczyć można walki. Będzie można skorzystać z bohaterów znanych z innych gier z serii, a do wyboru będzie tryb jedno lub wieloosobowy. Na YouTube pojawił się już trailer gry:

 

Podobnie jak w przypadku Super Mario Run, Fire Emblem Heroes również ma być dostępne na zasadzie free-to-play. W grze zostaną więc zaszyte mikropłatności. Miejmy jednak nadzieję, że nie będą tak bolesne jak w Super Mario, gdzie odblokowanie dostępu do wszystkich poziomów kosztuje niemal 10 euro.

Premiera już wkrótce

Wszystko wskazuje na to, że posiadacze urządzeń z Androidem szybciej doczekają się Fire Emblem Heroes niż Super Mario Run. Obie gry na razie dostępne są w Google Play z opcją wstępnej rejestracji. Znamy już jednak datę premiery nowej adaptacji na smartfony od Nintendo.

screenscreen fot. screen z Google Play

Początkowo zapowiedziano, że Fire Emblem Heroes pojawi się najpierw na Androidzie - 2 lutego, a dopiero później na urządzeniach z iOS na pokładzie. Na Twitterze Nintendo of America pojawił się jednak wpis mówiący, że premiera gry na oba systemy operacje będzie miała miejsce 2 lutego.

Więcej o: