Mapy Google idą w stronę mediów społecznościowych? W usłudze pojawiła się nowa funkcja

Google pochwalił się właśnie nową funkcją. Umożliwia tworzenie list ulubionych miejsc i dzielenia się nimi ze znajomymi bez wychodzenia z aplikacji.

Google stale rozwija swoją usługę Mapy. Kilka dni temu amerykański gigant postanowił odświeżyć interfejs w aplikacji na Androida, teraz pozwala na tworzenie list i dzielenie się nimi.

Już wcześniej mapy działające w przeglądarce, jak i aplikacji mobilnej pozwalały na zapisywanie pojedynczych miejsc lub dzielenie się nimi. Teraz Google postanowił pójść o krok dalej.

Po wyszukaniu lub kliknięciu na wybrane miejsce na mapie (np. park, muzeum, restauracja) wystarczy zapisać miejsce w jednej z domyślnych list lub utworzyć nową.

Dzięki temu w łatwy sposób zapamiętamy warte odwiedzenia miejsca np. przed wyjazdem na urlop. Można stworzyć więcej niż jedną listę, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować kilka przyszłych wyjazdów. Co więcej, po utworzeniu listy można pozwolić na zapoznanie się z nią znajomym lub członkom rodziny, którzy jadą z nami.

 

Po wybraniu na liście z lewej strony ekranu opcji "Twoje miejsca" w zakładce "Zapisane" można przeglądać zapamiętane lokalizacje w wielu listach.

Można wygenerować i zapamiętać link do wybranej listy lub podzielić się nią za pomocą komunikatorów lub na portalach społecznościowych. Korzystanie z list jest możliwe także w trybie offline, co może być bardzo przydatne w przypadku wycieczek zagranicznych przy braku dostępu do Wi-Fi.

Mapy Google jeszcze bardziej otwierają się na media społecznościowe. Obecnie wiele osób w dniu wyjazdu chętnie informuje o nim znajomych np. na Facebooku. Kto wie, może nową modą będzie dzielenie się listą atrakcji turystycznych, które zamierzamy odwiedzić.

Nowa funkcja będzie dostępna na komputerach, a także w aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS. Powinna pojawić się już niedługo wraz z aktualizacją aplikacji.

Więcej o: