Nowość w Google Maps. Teraz korzystanie z aplikacji będzie znacznie wygodniejsze

Daniel Maikowski
Google postanowił odświeżyć interfejs aplikacji Mapy na smartfony z Androidem. Teraz, jej użytkownicy mogą w łatwiejszy sposób dotrzeć do przydatnych informacji - nie tylko na temat swojej podróży.

Google Maps, to aplikacja z której najczęściej korzystamy podczas jazdy samochodem. Istotne jest więc, abyśmy otrzymali jak największą ilość przydatnych informacji, przy jak najmniejszej liczbie dotknięć ekranu smartfona. Z takiego samego założenia wyszli twórcy aplikacji, który postanowili nieco odświeżyć jej interfejs.

Teraz, po uruchomieniu Maps i przesunięciu palcem w górę ekranu, otrzymamy dostęp do trzech zakładek – Places (Miejsca), Driving (Jazda) oraz Transit (Transport).

W pierwszej zakładce możemy zapoznać się z miejscami znajdującymi się blisko naszej obecnej lokalizacji. Są to m.in. restauracje, kawiarnie, hotele czy stacje benzynowe.

Google MapsGoogle Maps fot. Google

Druga zakładka to przydatne informacje dla kierowców - natężenie ruchu w naszej okolicy, szacowany czas dojazdu, czy też lista naszych „ulubionych” adresów.

Google MapsGoogle Maps fot. Google

Trzecia zakładka skierowana jest do osób poruszających się komunikacją miejską. Dowiemy się tutaj m.in., jakimi autobusem lub tramwajem dojdziemy w określone miejsce i gdzie znajduje się najbliższa stacja kolejowa.

Google MapsGoogle Maps fot. Google

Oczywiście powyższe funkcje mogliśmy znaleźć w Google Maps już wcześniej. Sęk w tym, że były one nieco bardziej ukryte w interfejsie aplikacji. Teraz trafiają na ekran główny, dzięki czemu możemy dotrzeć do przydatnych informacji znacznie szybciej.

Póki co, nowy interfejs Maps trafi jedynie na urządzenia Androidem. Proces aktualizacji już ruszył i w ciągu najbliższych 24 godzin aplikacja powinna być dostępna w Polsce.

Zobacz też: Google Alo. Komunikator na sterydach 

Więcej o: