Apple wierzy w jubileuszowego iPhone'a 8. Zamawia dodatkową partię ekranów OLED

Według informacji koreańskiego serwisu The Investor, filia Samsunga zajmująca się produkcją ekranów OLED do urządzeń mobilnych podpisała właśnie kontrakt z Apple o wartości 4,3 mld dolarów na dodatkowe dostawy 60 mln paneli opartych na diodach organicznych.

Już w połowie ubiegłego roku Apple zamówiło rekordową dostawę 100 mln ekranów OLED od Samsung Display do produkcji iPhone'a 8. Według niepotwierdzonych do tej pory informacji panele o przekątnej 5,5 lub 5,8 cala mają się znaleźć w jubileuszowej wersji smartfonu, której cena może spokojnie przekroczyć próg 1000 dolarów.

Jednym z czynników podnoszących koszt urządzenia będzie właśnie ekran OLED.  Technologia produkcji tego typu paneli jest droższa od LCD. Pozostałe dwie wersje iPhone’a 8, których premiery spodziewamy się jesienią póki co mają pozostać przy ekranach ciekłokrystalicznych.

Warto wspomnieć, że Samsung Display ma aż 95 proc. udziału w rynku mobilnych wyświetlaczy OLED i obecnie używa ich aż 70 proc. smartfonów koreańskiego producenta. W ostatnim czasie rozszerza możliwości produkcyjne swoich fabryk, żeby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku. Apple do tej pory stawiał na ekrany LCD z LG Display, Sharp oraz Japan Display.

Czytaj też: Tegoroczny iPhone może być najbardziej przełomowym i najdroższym od lat. Cena sięgnie 7000 złotych?

Analitycy branżowi spodziewają się, że przesiadka Apple na ekrany OLED może spowodować przejściowe problemy w dostawach tych komponentów. Pierwszy raz będziemy bowiem świadkami sytuacji, kiedy dwóch tak dużych producentów (Samsung oraz Apple) będzie korzystać z tej samej technologii ekranów.

Być może z tego właśnie powodu koncern z Cupertino adoptuje nową technologię stopniowo i jednocześnie chce sobie zabezpieczyć dostawy na poczet kolejnych modeli, w których zdecyduje się zastosować organiczne diody.

Więcej o:
Komentarze (20)
Apple wierzy w jubileuszowego iPhone'a 8. Zamawia dodatkową partię ekranów OLED
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 4 razy 4

  „Cupertino adoptuje nową technologię,” a ja myślałem, że adoptuje się dzieci. Może zatrudnijcie w redakcji ludzi, którzy przynajmniej potrafią coś po polsku napisać. Albo niech chociaż jedna osoba zna język polski i czyta te wasze wypierdziny przed publikacją. "Adopt technology", tłumaczy się jako przyjąć, zastosować, wdrożyć technologię, ale po polsku na pewno się jej nie adoptuje.

 • sonix24

  Oceniono 10 razy 2

  Jeden ekran kosztuje około 72 $. Cały smartfon 1000. Ciekawe czy razem z resztą sprzętu i robocizną cena wyniesie 250 $? Czyli 750 $ narzutu. Dziękuję, postoję. Za co tyle? Za chciwość właścicieli appla.

 • zygmund

  Oceniono 3 razy 1

  No proszę - Apple zaczyna nadrabiać dystans!

 • jaleros

  Oceniono 1 raz 1

  Koncern "adoptuje nową technologię" - a ja adaptuję się do głupoty bardzo wolno.

 • 74black

  Oceniono 2 razy 0

  były naturalne kolory, teraz będziemy mieć cukierkową kupę od s.

 • gnago

  Oceniono 2 razy 0

  EE NIEMOŻLIWE Retina jest najlepsza i najcudowniejsza ........

 • partia_niewidzialnych

  0

  Panie Górski, zadanie na następny rok: jedna książka tygodniowo. Książka, nie bryk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX