Jubileuszowy iPhone rozpozna twarz użytkownika? Apple ma już odpowiednią technologię

Wszystko wskazuje na to, że wraz z premierą nowego smartfona Apple czekają nas kluczowe zmiany w sposobie potwierdzania tożsamości użytkownika.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami może chodzić o zastąpienie lub uzupełnienie funkcji Touch ID, czyli skanera linii papilarnych technologią rozpoznawania twarzy. Wiarygodności tym spekulacjom może nadać najnowszy nabytek koncernu z Cupertino.

Jak podaje serwis MacRumors, Apple właśnie przejęło izraelski startup o nazwie RealFace, specjalizujący się w technologii rozpoznawania twarzy z wykorzystaniem uczenia maszynowego. Wartość transakcji nie została ostatecznie potwierdzona, ale spekuluje się o kwocie sięgającej kilku milionów dolarów.

RealFaceRealFace fot. RealFace

Strona internetowa funkcjonującej od 2014 roku niewielkiej izraelskiej firmy została wyłączona. Zniknęło również konto na serwisie YouTube, gdzie można było między innymi obejrzeć demo technologii RealFace.

Czytaj też: Phone 8 bez fizycznego przycisku? Ten patent Apple zdaje się to potwierdzać

Rozpoznawanie twarzy to nie wszystko. Apple może wykorzystać odpowiadający za nią dodatkowy czujnik laserowy w iPhonie 8 jako rozwiązanie z zakresu rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Więcej o: