Netflix dla graczy. Xbox Game Pass to nielimitowany dostęp do 100 gier za 40 złotych miesięcznie

Już na koniec wiosny Microsoft zamierza uruchomić usługę Xbox Game Pass, w ramach której otrzymamy nielimitowany dostęp do 100 gier z Xboksa One oraz Xboksa 360. Miesięczny abonament za korzystanie z niej wyniesie 39,99 zł. Czy takie rozwiązanie ma szansę stać się hitem porównywalnym z Netfliksem lub Spotify?

W przeciwieństwie do podobnej usługi oferowanej posiadaczom konsol Sony (PlayStation Now), gry oferowane w Xbox Game Pass nie będą przesyłane strumieniowo. Będzie można je zainstalować na twardym dysku Xboksa One i grać nawet bez podłączenia do internetu przez 30 dni. Do korzystania z usługi nie jest konieczne konto Xbox Live Gold, aczkolwiek przyda się do rozgrywek w trybie wieloosobowym.

Podobnie jak w przypadku innych serwisów oferujących usługi w modelu subskrypcyjnym (przykładowo Netflix lub Spotify) dopóki opłacamy miesięczną stawkę, nie musimy się martwić o swobodny dostęp do pakietu gier. Jeśli anulujemy członkostwo tracimy do nich dostęp przy jednoczesnym zachowaniu osiągnięć.

Lista wydawców już w tym momencie wygląda imponująco - do projektu dołączono produkcje od 2K, 505 Games, Bandai Namco Entertainment, Capcom, Codemasters, Deep Silver, Focus Home Interactive, Sega, SNK Corporation, THQ Nordic GmbH, Warner Bros. Interactive Entertainment oraz Microsoft Studios. Możemy spodziewać się zarówno nowych gier dla Xboksa One, jak i starszych tytułów na Xboksa 360.

Czytaj też: Gratka dla konsolowych piłkarzy. Ruszają Oficjalne Mistrzostwa Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team

Microsoft nie ujawnia na razie pełnej listy gier, które mają być dostępne w momencie premiery Xbox Game Pass. Wiemy jedynie o Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 i LEGO Batman. Ponadto po pewnym czasie niektóre produkcje będą z takiego pakietu wypadać, ustępując miejsca innym. Wtedy możemy je kupić po niższej cenie (nawet do 20 proc.).

Więcej o: